III Niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

                            III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022

 1. W naszej parafii mamy codzienną adorację od 8.00 do 18.00. różaniec jest odmawiany po ostatniej Mszy porannej oraz przed Mszą wieczorną.  Włączmy się w modlitwę o pokój.
 2. W piątek 25 marca przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, Jest to równocześnie Dzień Świętości Życia, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Podczas Mszy Św. o godz. 18,00, będziemy składać przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej formie apostolstwa na rzecz obrony życia dzieci nienarodzonych. Na półkach z prasą będą wyłożone materiały informacyjne. Msze św. w tym dniu o 6.30; 7.30; 16.00 i 18.00. Adoracja będzie w dolnym kościele ze względu na Msze rekolekcyjne dzieci szkolnych. Na zakończenie Mszy o 16.00 w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wszystkimi biskupami świata będziemy uroczyście zawierzać Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i prosić o dar pokoju dla świata.
 3. Droga krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, o18.40 dla dorosłych oraz o 19.30 dla młodzieży.
 4. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.15
 5. Katechezy dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. będą dla poszczególnych szkół w poniedziałek, wtorek i środę o 19.00 w auli.
 6. Zapraszamy do modlitwy porannej – Jutrzni – od poniedziałku do piątku o 5.30 w sali obok biblioteki w domu katechetycznym.
 7. W związku z sytuacją na Ukrainie zapraszamy wszystkich gotowych do pomocy uchodźcom na spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w czwartek 24 marca o 19 do auli.
 8. W przyszłą niedzielę, 27 marca, gościć będziemy Siostry Katarzynki z miejscowości Siemki koło Kętrzyna. Siostry prowadzą tam dom dla dziewcząt uzależnionych Wspólnota Razem Łatwiej. Siostry zapoznają nas ze swoim dziełem a przed kościołem będą zbierać ofiary na jego utrzymanie.”
 9. Spotkanie grupy Św. O. Pio we środę po Mszy wieczornej
 10. Katecheza dla kandydatów do Bierzmowania z drugiego roku przygotowań dziś /20.03/ o 19.00 w auli.
 11. W niedzielę 27.03 Mszą wieczorną rozpoczynamy w naszej parafii Jerycho Różańcowe. Intencje tej tygodniowej nieustającej modlitwy oraz program są na tablicach ogłoszeń.
 12. Spotkanie dla rodziców, których dzieci przeżywają kryzys wiary w przyszłą niedzielę o 19.15
 13. Zapraszamy na Koncert Wielkopostny w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej z Wołomina. Usłyszymy utwór o Matce Bożej Bolesnej p.t. „Stabat Mater” Zapraszamy do kościoła dziś /20.03/po Mszy wieczornej.
 14. Od pierwszego września w dni powszednie będą tylko dwie Msze święte poranne o 6.30 i 7.15
 15. Modlitwa o uwolnienie w kwietniu będzie w pierwszy czwartek ze względu na Wielki Tydzień.
 16. W naszym sklepiku są już świece Caritasu – paschaliki na stół wielkanocny. Dla dzieci książki o
 17. Wielkim Poście i Wielkanocy oraz dla najmłodszych kolorowanki. Są też modlitewniki do Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski z nadania Bożego.
 18. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Artur Łukasiewicz, kaw z par Marii Magdaleny w Warszawie i Karolina Magdalena Hopcia, panna z par. tut. Zap. I

Mariusz Bartłomiej Szczepański, kaw z par tut i Oliwia Skrzypowska, panna z par. Św. rodziny w Jaktorowie Zap. I

– Paweł Piotr Matusik, kaw. z par. MNP Matki Miłosierdzia w Warszawie i Barbara Godlewska, panna z par. tut. Zap. II

   Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych, kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest do powiadomienia o tym w kancelarii parafialnej.

 

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 18 marca 2022 roku

Dokument został dodany dnia 18.03.2022 o 15.45