II Niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

                            II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za oznaki serdeczności i troski o parafialną wspólnotę. Dziękujemy również za cierpliwość i wyrozumiałość w sytuacji przerw w odwiedzinach czy naszych przeoczeń, za co bardzo przepraszamy. Jest jeszcze możliwość indywidualnego umówienia się na wizytę i błogosławieństwo. Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godz: 8.30-10.00 oraz 16.00-17.30 i w sobotę 8.30-10.00. W piątek jak dotychczas – nieczynna.
 2. Wczoraj ks. Biskup Romuald pobłogosławił i posłał do posługi 34 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej , aby mogli zanosić Pana Jezusa do chorych i pomagać w rozdzielaniu Ciała Pańskiego podczas dużych zgromadzeń Eucharystycznych. Wśród nich był nasz parafianin Szymon Wolf. Gratulujemy zaangażowania i życzymy wielu łask w tej posłudze. W naszej parafii mamy już trzech szafarzy, którzy mogą zanosić Ciało Pańskie do chorych.
 3. Zmarł P. Eugeniusz Bądzyński, zasłużony mieszkaniec Zielonki i naszej parafii. Pogrzeb będzie w sobotę o 10.30. Dziękujmy Bogu za dobro, jakiego doświadczyliśmy od P. Eugeniusza i prośmy o wieczne szczęście dla Niego.
 4. Droga krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, o18.40 dla dorosłych oraz o 19.30 dla młodzieży.
 5. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.15
 6. Zapraszamy do modlitwy porannej – Jutrzni – od poniedziałku do piątku o 5.30 w sali obok biblioteki w domu katechetycznym.
 7. Dziś przed kościołem comiesięczna zbiórka ofiar na parafialną caritas. Przy ołtarzu Męczenników Podlaskich są kosze na żywność, którą chcemy ofiarować dla najuboższych. Nasz parafialny caritas rozdysponuje ją potrzebującym.
 8. Zakończyła się Szkoła Modlitwy. Dziękujemy Stowarzyszeniu Apostolskiemu FIAT za prowadzenie spotkań. Dalszy ciąg formacji będzie kontynuowany w poniedziałki o 19.00 w Auli począwszy od 14 marca. Będzie to nauka medytacji i modlitwy Pismem Świętym.
 9. Parafialne Spotkanie Synodalne będzie dziś / 13 marca/ o godz. 19.00 w auli. Każdy może wziąć udział w spotkaniu i podzielić się swoim spojrzeniem na Kościół i naszą parafię.
 10. Przypominamy, że Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży szkolnej są adresowane do uczestników katechizacji. Uczniowie nie uczęszczający na katechezę pozostają w szkole.
 11. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z pierwszego roku dziś /13.03./ o 19.00 w kościele.
 12. W uroczystość Św. Józefa 19 marca intencja Mszy przyjęta na 7.00 będzie odprawiona o 6.30 lub o 7.30. prosimy o kontakt. Nowennę do Św. Józefa odprawiamy po ostatniej Mszy porannej oraz po Mszy wieczornej.
 13. W niedziele 20 marca po Mszy wieczornej uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Muzycznej z Wołomina wykonają w naszym kościele utwór Stabat Mater B.Pergolesiego. Zapraszamy.
 14. W uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie – 25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, podczas Mszy Św. o godz. 18,00, będziemy składać przyrzeczenia  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej formie apostolstwa na rzecz obrony życia dzieci nienarodzonych. Na półkach z prasą będą wyłożone materiały informacyjne.
 15. Od pierwszego września w dni powszednie będą tylko dwie Msze święte poranne o 6.30 i 7.15
 16. Modlitwa o uwolnienie w kwietniu będzie w pierwszy czwartek ze względu na Wielki Tydzień.
 17. W naszym sklepiku są nowe ciekawe książki. O oddaniu się Św. Józefowi czyli Konsekracji, Rozważania Drogi Krzyżowej oraz nowości z dziedziny społeczno-politycznej. Jest też wiele książek pomocnych w przekazywaniu wiary dzieciom oraz wspomagających osobistą drogę wiary.
 18. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Piotr Gocal, kaw. z par. Bogurodzicy Maryi w Warszawie i Sylwia Gocal, panna z par. tut. zap. II

Leszek Przemysław Ajdys, kaw. z par. Narodzenia NMP w Kosowie Lackiem i Justyna Marta Makowiecka, panna z par tut. Zap. II

– Paweł Piotr Matusik, kaw. z par. MNP Matki Miłosierdzia w Warszawie i Barbara Godlewska, panna z par. tut. Zap. I    –Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych, kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest do powiadomienia o tym w kancelarii parafialnej.