VIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

VIII Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022
W niedzielę za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Jerzy Danecki, proboszcz parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej, którą wspieraliśmy swego czasu. Program spotkań rekolekcyjnych jest na tablicy ogłoszeń. W poniedziałek 7 marca i środę 9 marca intencje zamówione na 7.30 będą odprawione o 8.00 Prosimy o potwierdzenie przyjęcia wiadomości.
Dziś i we środę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
We środę 2 marca, obrzędem posypania głów popiołem, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. 6.30; 7.30; 10.00; 16.30; 18.00; 20.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły /bez mięsa, jeden posiłek do syta/. Rozpoczynamy również tydzień modlitw o trzeźwość Polaków. Taca w Popielec przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz do dekoracji świątyni na Zmartwychwstanie. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
W sobotę 5 marca o 14.30 będzie w naszym kościele Msza Święta o trzeźwość naszego Narodu organizowana przez Diakonię Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie.
Droga krzyżowa w piątek o 17.00 dla dzieci, o18.40 dla dorosłych oraz o 19.30 dla młodzieży.
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.15
Pierwszy czwartek miesiąca. Msza o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o 18.00
Pierwszy piątek. Spowiedź od 6.15 rano i od 16.30 po południu. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00 Skrutacja pisma Świętego od 23.00 do 24.00 odwiedziny chorych Ks. Kazimierz bez zmian. Ks. Rafał i Ks. Marcin odwiedzą chorych w sobotę 12 marca.
Pierwsza Sobota. Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy o 7.30. Kapłani naszej diecezji mają w tym dniu przed południem nabożeństwo pokutne w Konkatedrze. Wspierajmy ich swoją modlitwą.
Spotkanie grupy Apostolstwa Maryjnego dziś po Mszy o 19.00
Zakończenie Szkoły Modlitwy w poniedziałek 18 lutego po Mszy o 19.00 w Auli. Zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w spotkaniach.
Spotkanie rejonowe młodzieży z ciekawym świadectwem i adoracją krzyża będzie w sobotę 12 marca o godz. 15.15
Parafialne Spotkanie Synodalne będzie w niedzielę 13 marca o godz. 19.00 w auli. Każdy może wziąć udział w spotkaniu i podzielić się swoim spojrzeniem na Kościół i naszą parafię.
Planujemy w parafii wystawić misterium Męki Pańskiej w Wielkim Poście. Młodzież zainteresowaną udziałem w misterium prosimy o kontakt z ks. Rafałem.
Od pierwszego września w dni powszednie będą tylko dwie Msze święte poranne o 6.30 i 7.15
Dziś po Mszy o 13.00 wymiana tajemnic Różańca Rodziców. Osoby, które należały do Róż Rodziców, a chciałyby kontynuować modlitwę w grupie, proszone są by zgłaszać się do ks. Rafała.
W czasie wizyty duszpasterskiej Ks. Marcin spowiada tylko przed południem.
Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Św. pielgrzymują do Maryi na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 27 marca. Wyjazd 27 o 14.30, powrót 28 marca ok. 19.00. Nocleg w pobliżu Jasnej Góry. Zapisy u Ks. Proboszcza.
W naszym sklepiku są nowe ciekawe książki demaskujące kłamstwa dotyczące tzw. pandemii i tzw. szczepionek. Autorami są światowej klasy specjaliści z dziedziny wirusologii. Jest też wiele książek pomocnych w przekazywaniu wiary dzieciom oraz wspomagających osobistą drogę wiary.
Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
Poniedziałek, 28 lutego – Mickiewicza, Zapolskiej
Wtorek, 1 marca – Żwirki i Wigury, Kołłątaja
Czwartek, 3 marca – Chopina, Asnyka, Moniuszki oraz od 19.00 Leśna i Tuwima
Kolęda w przyszłym tygodniu:
Czwartek, 10 marca – Literacka, Niecała i Kopernika
Piątek 11 marca – Wyszyńskiego, Kraszewskiego, Długosza i Skorupki.
Sobota 12 marca – Szkolna i Skargi
Na wizytę przygotowujemy Pismo Święte oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. Zachęcamy do obecności całą rodzinę.

Plan rekolekcji:

Niedziela 6 marca – Msze według stałego porządku
Gorzkie Żale – godz. 17.15
Poniedziałek 7 marca – Msza Święta z nauką 6.30; 8.00; 10.00, 18.00 i 20.00 /w tym dniu nie spowiadamy/.

Wtorek 8 marca – Dzień Pojednania. Liturgie Pokutne 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 20.00. /Po liturgii możliwość Komunii Św./ Msza św. w tym dniu tylko o 6.30, Podczas Mszy nie ma nauki.

Środa 9 marca – Msze Święte na zakończenie rekolekcji 6.30; 8.00; 10.00; 18.00 i 20.00 Taca w tym dniu przeznaczona jest dla rekolekcjonisty.