IV Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                                                  IV Niedziela Zwykła – 30 stycznia 2022

  1. Wizyta duszpasterska została z przyczyn od nas niezależnych zwieszona do odwołania. Przepraszamy rodziny, do których nie dotarła wiadomość o zawieszeniu kolędy i czekali na wizytę. Mamy nadzieje, że w niedługim czasie będziemy mogli dokończyć odwiedziny rodzin z Bożym błogosławieństwem. Informację o terminie odwiedzin podamy z wyprzedzeniem. Obecnie można umawiać się indywidualnie na odwiedziny.
  2. Młodzież z Zespołu Szkół w Zielonce wraz z Siostrą Danutą serdecznie dziękują za hojność podczas zbiórki ofiar na budowę studni głębinowej w Zambii. Zebrano 10750 zł. Bóg zapłać.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już ankiety synodalne. Przypominamy, że wypełnione

ankiety składamy do przygotowanego pudełka z tyłu ławek w kościele. Została uruchomiona

skrzynka mailowa: ankieta@parafiazielonka.pl gdzie można otrzymać wyjaśnienia odnośnie ankiet.

  1. We środę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą o godz: 6.30; 7.30; 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy będzie poświęcenie gromnic. W sklepiku są gromnice, również woskowe, po niespotykanej niskiej cenie. Taca w tym dniu jest przeznaczona na zakony klauzurowe.
  2. Msza o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca o 18.00.
  3. Pierwszy piątek. Spowiedź od 6.15 i po południu od 16.30. Msza dla dzieci o 17.00. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę według ustaleń poszczególnych księży z chorymi. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00. Skrutacja Pisma Świętego od 23 do 24.
  4. Pierwsza sobota. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy o 7.30.
  5. W niedzielę za tydzień po Mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna. Przed kościołem będzie zbiórka ofiar na Radio Maryja.
  6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego dziś /niedziela 30.01/ o 19.00 w domu Św. Józefa.
10.Wymiana tajemnic Róż Różańcowych Rodziców dziś po Mszy o 13.00 w Auli Św. Jana Pawła II.

11. Duszpasterstwo Młodzieży naszej parafii zaprasza na Młodzieżowy Bal Maskowy dnia 26 lutego br. o 19 w Auli Św. Jana Pawła II. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii oraz u Ks. Marcina Wojtczaka.

12. Planujemy w parafii wystawić misterium Męki Pańskiej w Wielkim Poście. Młodzież zainteresowaną udziałem w misterium prosimy o kontakt z ks. Rafałem.

12.Od pierwszego września w dni powszednie będą tylko dwie Msze święte poranne o 6.30 i 7.15

  1. W naszym sklepiku są nowe książki. Ks. Piotra Glasa i Jacka Pulikowskiego „Ostateczna bitwa o rodzinę” oraz Ks. Macello Stanzione o ks. Dolindo i wiele innych. Jest możliwość zamówienia poszukiwanej książki.

14.Zachęcamy do obejrzenia relacji z Sympozjum „Oblicza Pandemii”, które odbyło się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i było transmitowane przez telewizję Trwam. Jest ona dostępna na stronie Telewizji Trwam. Sympozjum dotyka wielu problemów, o których nie mówi się w mediach głównego nurtu, a które mają ogromne znaczenie dla naszego codziennego życia.