II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
Wszystkie Ogłoszenia

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu – 2 stycznia 2022

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już ankiety synodalne. Przypominamy, że wypełnione ankiety składamy do przygotowanego pudełka z tyłu ławek w kościele. Została uruchomiona skrzynka mailowa : ankieta@parafiazielonka.pl  gdzie można otrzymać pomoc i wyjaśnienia odnoście ankiet.
 2. Kolędnicy misyjni ze szkoły nr 2 wraz z siostrą katechetką, dziękują za ofiary złożone na potrzeby dzieci z Azji Środkowej. Udało się zebrać 570 zł.
 3. We czwartek 6.I Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w niedziele. Poświęcenie kredy i kadzidła po każdej Mszy. Taca na misje.  Po Mszy o 13 wyruszy Orszak Trzech Króli. Przejdziemy ze śpiewem do Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Tam będzie pokłon trzech Króli, wspólne kolędowanie i na koniec grochówka, kawa, herbata i ciasto oraz zbiórka ofiar do puszek na pokrycie kosztów orszaku. Dla każdego uczestnika orszaku została przygotowana korona oraz  peleryna w danym kolorze, która będzie rozprowadzana przez wolontariuszy w dniu orszaku po każdej Mszy Świętej. Koszt: min. 20 zł. za pelerynę (Gdyby znalazł się sponsor, będą darmowe).   Każdy z Orszaków tworzą rodzice  ze swoimi dziećmi:

Czerwony Orszak Kacpra – europejski – Szkoła Podstawowa nr 1 oraz pozostali parafianie

Zielony Orszak Melchiora – azjatycki – Szkoła Podstawowa nr 2

Niebieski Orszak Baltazara – afrykański – Szkoła Podstawowa nr 4

Dzieci z przedszkoli mogą się przebrać – dziewczynki za aniołów, a chłopcy za pastuszków

W związku z tym wydarzeniem prosimy ojców o dołączenie do Straży Orszaku. Odprawa strażników orszakowych oraz próba generalna wszystkich statystów zaangażowanych w te uliczne jasełka odbędzie się 2 stycznia o 19:30 w sali widowiskowej OKiS. Mamy prosimy o upieczenie ciast i dostarczenie do OKiSu na 12 w dniu wydarzenia.

 1. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przeżywają kryzys lub chcą się wypisać z religii będzie w niedzielę 9 Stycznia o 19.15 w domu Św. Józefa.
 3. Pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne na Mszy o 13.00
 4. Pierwszy piątek. Spowiedź rano od 6.15 i po południu od 16.30. O 17 Msza dla dzieci. Odwiedziny chorych w następującym porządku: Ks. Proboszcz bez zmian. Ks. Marcin w piątek zamiast pierwszej soboty. Ks. Rafał w sobotę 8 stycznia.
 5. Spotkanie opłatkowe akcji Katolickiej będzie w poniedziałek po Mszy wieczornej w bibliotece.
 6. Spotkanie opłatkowe dla służby liturgicznej we środę o 19.00.
 7. Spotkanie opłatkowe dla rodzin przyjmujących pielgrzymującą kapliczkę Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej oraz dla matek Szensztackich będzie we czwartek o 19.00 w domu Św. Józefa.
 8. Plan wizyty duszpasterskiej

Poniedziałek 3 stycznia – Zaułek i Różana; Wolności 11a oraz Wolności 2 bl. 4 i 5

Wtorek 4 stycznia – Wolności 2 bl. 2; 3 i bl.10 od krańców.

Środa 5 stycznia – Wolności 2 bl. 6; 7; ,8; 9 i 10A

Sobota 8 stycznia – wolności 2 bl. 11; 11A; 23

W przyszłym tygodniu:

Poniedziałek 10 stycznia – Wolności 2 bl. 12; 13 od krańców i 22 od krańców

Wtorek 11 stycznia – Wolności 2 bl. 23A; 24 i 24 A.

Środa 12 stycznia – ul. Północna, Wschodnia, Południowa od końca, Słoneczna, Słowackiego, Mostowa i Rencistów od 18.30

Czwartek 13 stycznia – Dziennikarska od krańców i Wąska

Piątek 14 stycznia – ul. Januszewicza od krańców, Orwida, Zielone Łąki i Korczaka.

Sobota 15 stycznia – ul. Bartnika, Woronieckiego, Osiedle Pod Dębami od 10.00, Osiedle Garden Park, Turowska i Szymańskiego.