IV Niedziela Adwentu
Wszystkie Wiadomości

 

                                    IV Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021

 1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. tylko rano 6.30 i 7.30.
 2. Boże Narodzenie. Pasterka o 24.00, następna Msza o 8.45, potem jak w niedziele.
 3. Drugi dzień świąt – Niedziela Świętej Rodziny. Msze jak w niedzielę. W tym dniu podczas Mszy o 18.00 Biskup Romuald Kamiński dokona poświęcenia dzwonu „Józef”, który będzie nam przypominał zawierzenie Św. Józefowi naszej parafii i naszych rodzin wypowiedziane uroczyście na wszystkich Mszach tego dnia. Przygotowujemy się do tego przez nowennę do Św. Józefa, którą aktualnie odprawiamy w domach i w kościele po ostatniej Mszy porannej i po Mszy wieczornej. Tekst nowenny jest w zaproszeniach, które leżą na stolikach z prasą.
 4. 26 grudnia po Mszy św. o 11.30 wystąpią kolędnicy misyjni. Dzieci będą zbierały ofiary dla swoich rówieśników z Azji Środkowej.
 5. Młodzież z ruchu Światło-Życie rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary posłużą na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych młodzieży.
 6. Opłatki są jeszcze w sklepiku, zakrystii oraz w ciągu tygodnia w kancelarii.
 7. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię od poniedziałku do czwartku o 5.30 w dolnym kościele.
 8. Rozpoczęła się w naszej parafii Szkoła Modlitwy. Serdecznie zapraszamy w poniedziałki o 19.00 do Auli w domu katechetycznym. Zachęcamy do wytrwałości, tych, którzy rozpoczęli udział w spotkaniach oraz zapraszamy nowe osoby do skorzystania z tego dobrodziejstwa dla własnego pożytku i radości.
 9. Spotkanie Apostolatu Maryjnego dziś /niedziela 19.12 /o 19 w Domu Św. Józefa
 10. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z drugiego roku przygotowań dziś /niedziela 19.12./ w kościele o godz. 19.00
 11. Spotkanie odpowiedzialnych za przygotowanie Orszaku Trzech Króli dziś /niedziela 19.12./ w bibliotece o godz. 19.00
 12. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie dziś, o 12.45 w auli P.II.
 13. Liturgia pokutna przed świętami będzie we środę 22 grudnia o 19.30.
 14. Pragniemy umożliwić spowiedź i komunię Świętą chorym, zwłaszcza tym, którzy dłuższy czas nie byli u sakramentów. Prosimy zgłaszać chorych do zakrystii lub kancelarii. Będziemy ich odwiedzać we czwartek 23 grudnia.
 15. Małżonków pragnących pogłębić swoją relację małżeńską oraz przeżywających różne trudności we wzajemnej relacji zachęcamy do skorzystania z aplikacji Randka Małżeńska 2.0 przygotowanej przez małżeństwa z Kręgów Kościoła Domowego. W Internecie pod tym tytułem.
 16. W naszym sklepiku są jeszcze do nabycia świece Caritas oraz świąteczne książeczki do kolorowania dla najmłodszych oraz śpiewnik kolęd z nutami, płytą z nagraniem i płytą z podkładem muzycznym do samodzielnego śpiewania.
 17. Biblioteka parafialna zaprasza dziś -19 grudnia, w godz. 9,00 do 15,00. Przedkładamy Państwu bogatą ofertę ciekawych książek, o różnorodnej tematyce. Każdy będzie mógł wybrać dla siebie wartościową lekturę zapewniającą pożyteczne spędzenie wolnego czasu. Wszystkie książki – gratis.