III Niedziela Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia

                                              III Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021

 1. Młodzież z ruchu Światło-Życie rozprowadzi sianko na stół wigilijny 19.12 po każdej Mszy Świętej.
 2. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię od poniedziałku do piątku o 5.30 w dolnym kościele.
 3. Rozpoczęła się w naszej parafii Szkoła Modlitwy. Serdecznie zapraszamy w poniedziałki o 19.00 do Auli w domu katechetycznym. Zachęcamy do wytrwałości, tych, którzy rozpoczęli udział w spotkaniach oraz zapraszamy nowe osoby do skorzystania z tego dobrodziejstwa dla własnego pożytku i radości.
 4. Warszawsko-Praska Akademia Wiary w Zielonce zaprasza na kolejny wykład w najbliższy czwartek o 19.00 w auli Św. Jana Pawła II. Poprowadzi go Dr. Grzegorz Łęcicki na temat: Propaganda i manipulacja w mediach.
 5. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas.
 6. Intencja mszalna przyjęta na piątek 17 grudnia na 7.00 będzie odprawiona o 6.30 na Roratach. Prosimy o potwierdzenie.
 7. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie za tydzień, 19.12 o 12.45 w auli Św. J. P.II.
 8. Liturgia pokutna przed świętami będzie we środę 22 grudnia o 19.30.
 9. Pragniemy umożliwić spowiedź i komunię Świętą chorym, zwłaszcza tym, którzy dłuższy czas nie byli u sakramentów. Prosimy zgłaszać chorych do zakrystii lub kancelarii. Będziemy ich odwiedzać we czwartek 23 grudnia.
 10. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

poniedziałek 13 grudnia – ul. Piastowska, Jagiellońska, Cicha i Prusa.

wtorek 14 grudnia – ul. Pogonowskiego, Polna, Inżynierska, Wolności domki i Lipowa.

środa 15 grudnia – ul. Wolności 5 i 11; ul. Dębowa, Pogodna, Szczęśliwa, Wesoła, Rzeczna i Konopnickiej

czwartek- 16 grudnia – ul. Przemysłowa 4 i 4a od krańców.

piątek – 17 grudnia – ul. Prosta, Podleśna od końca, Krzywa oraz Wolności 2 bl.14

sobota – 18 grudnia – ul. Wolności 2 bl.15,16,17 i od 12.00 ul. Krótka

W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria będzie czynna w następującym porządku:

Poniedziałek, środa i sobota od 8.30 do 10.00; we wtorek i czwartek od 8.30 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.30. W piątki kancelaria nieczynna.

Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę.  Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami.  Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00 od pierwszych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.

 1. Organista – Pan Robert zakończył roznoszenie poświęconych opłatków. Bardzo dziękuje za życzliwe przyjęcie i ofiary. Opłatki są dostępne w zakrystii, sklepiku oraz kancelarii.
 2. Małżonków pragnących pogłębić swoją relację małżeńską oraz przeżywających różne trudności we wzajemnej relacji zachęcamy do skorzystania z aplikacji Randka Małżeńska 2.0 przygotowanej przez małżeństwa z Kręgów Kościoła Domowego. W Internecie pod tym tytułem.
 3. Zachęcamy do wypełniania ankiet synodalnych. Opis ankiety, pytania i sposób odpowiedzi na pytania są przygotowane kartkach dostępnych na stolikach z prasą.
 4. W piątek został odlany w Węgrowie dzwon „Józef”, który będzie poświęcony 26 grudnia na mszy wieczornej przez ks. Biskupa Romualda Kamińskiego. Na stolikach z prasą są zaproszenia na tę uroczystość wraz z nowenną do Św. Józefa przygotowującą naszą parafię do zawierzenia św. Józefowi w dniu poświęcenia dzwonu. Postarajmy się przekazać zaproszenie rodzinom, które rzadziej przychodzą do kościoła oraz osobom chorym pozostającym w domu.
 5. W piątek po mszy wieczornej spotkanie Rycerzy Św. Jana Pawła II w bibliotece w Domu Katechetycznym. Zapraszamy chętnych panów.
 6. W naszym sklepiku są już do nabycia świece Caritas oraz świąteczne książeczki do kolorowania dla najmłodszych oraz śpiewnik kolęd z nutami, płytą z nagraniem i płytą z podkładem muzycznym do samodzielnego śpiewania.