II Niedziela Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia

                             

 1. We środę przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o 6.30; 7.30; 10.00 i 18.00. O. 12.00 Godzina Łaski.
 2. Spotkanie dla rodziców, których dzieci przeżywają kryzys wiary lub trudności w wierze, będzie dziś /5.12./ o 19.15 w Domu Św. Józefa.
 3. Spotkanie organizatorów Orszaku Trzech Króli będzie dziś /5.12./ o 19.00 w Domu Św. Józefa.
 4. Msza z modlitwą o uwolnienie we czwartek o 18.00.
 5. Młodzież z ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny niedzielę 12.12.
 6. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię od poniedziałku do piątku o 5.30 w dolnym kościele.
 7. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja. Za tydzień zbiórka na parafialną Caritas.
 8. Grupa Pokutna za kapłanów, Margaretki oraz Róże Różańcowe za dzieci zapraszają na spotkanie przy herbacie dziś o 14.00 do Domu Św. Józefa.
 9. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

poniedziałek 6 grudnia – Pustelnicka, Letnia, Dolna, Graniczna.

wtorek 7 grudnia -Wiejska, Wiosenna, Przesmyk, Piłsudskiego

czwartek 9 grudnia – Drewnicka

piątek 10 grudnia – Marecka od krańców, Zachodnia i Kwiatowa.

sobota 11 grudnia – Jagiełłowicza, Krasińskiego, Mazowiecka, Ogrodowa

W przyszłym tygodniu:

poniedziałek 13 grudnia – ul. Piastowska, Jagiellońska, Cicha i Prusa.

wtorek 14 grudnia – ul. Pogonowskiego, Polna, Inżynierska, Wolności domki i Lipowa.

środa 15 grudnia – ul. Wolności 5 i 11; ul. Dębowa, Pogodna, Szczęśliwa, Wesoła, Rzeczna i Konopnickiej

czwartek- 16 grudnia – ul. Przemysłowa 4 i 4a od krańców.

piątek – 17 grudnia – ul. Prosta, Podleśna od końca, Krzywa oraz Wolności 2 bl.14

sobota – 18 grudnia – ul. Wolności 2 bl.15,16,17 i od 10.00 ul. Krótka

W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria będzie czynna w następującym porządku:

Poniedziałek, środa i sobota od 8.30 do 10.00; we wtorek i czwartek od 8.30 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.30. W piątki kancelaria nieczynna.

Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę.  Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami.  Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00 od pierwszych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.

 1. Organista – Pan Robert wraz z małżonką będzie w tym tygodniu roznosił poświęcone opłatki na ulicach: Dziennikarskiej, Ossowskiej i przyległych. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni oraz w części na wynagrodzenie dla p. Roberta.
 2. Zachęcamy do wypełniania ankiet synodalnych. Opis ankiety, pytania i sposób odpowiedzi na pytania są przygotowane kartkach dostępnych przy wyjściu z kościoła. Grupy i zespoły parafialne prosimy o wypełnienie ankiet wspólnotowo. Jest też możliwość pobrania formularza ankiety ze strony diecezji: diecezja.waw.pl
 3. W naszym sklepiku są już do nabycia świece Caritas oraz nowe książki Grzegorza Kucharczyka „Odsiecz z Nieba”; Janusza Królikowskiego „Nie mamy prawa milczeć” i Ks. Waldemara Chrostowskiego „Święty Prymas”. Ponadto mamy świąteczne książeczki do kolorowania dla najmłodszych oraz śpiewnik kolęd z nutami, płytą z nagraniem i płytą z podkładem muzycznym do samodzielnego śpiewania.