Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Wszystkie Ogłoszenia

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata– 21 listopada 2021
/ XXXIV niedziela zwykła /
Dziś kolejna rocznica intronizacji Chrystusa Króla w Zielonce. O godzinie 15.00 przy krzyżu upamiętniającym intronizację odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i ponowimy akt intronizacji.
Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy za tydzień w niedzielę 28.11. Poprowadzi je ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży. W poniedziałek i środę Msze św. będą o 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 20.00. We wtorek 30.11 Msza Św. będzie tylko o 6.30, potem będą Liturgie Pokutne o 8.00; 10.00; 16.00; 18.00 i 20.00 zakończone obrzędem Komunii Św. We środę zbierzemy ofiary na tacę i przekażemy je z podziękowaniem Ks. Michałowi.
Spotkanie i celebracja dla kandydatów do bierzmowania z roku drugiego dziś – 21.11 o godz. 19.00 w Auli.
Młodzież serdecznie zapraszamy na dekanalne spotkanie młodzieży w sobotę 27.11 o godz. 15.15 do parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. W programie spotkanie z siostrą Franciszkanką Służebnicą Krzyża z Lasek i adoracja Pana Jezusa. Zakończenie ok. 17.30. Więcej informacji u ks. Rafała.
Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dziś 21.11 o 12.45 w auli.
Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja przesunięta z pierwszej niedzieli.
Bielanki wraz z rodzicami zapraszają na Kiermasz Adwentowy w kruchcie kościoła. Dochód jest przeznaczony na sfinansowanie pielgrzymki bielanek do Gietrzwałdu.
Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
-poniedziałek 22 listopada – ul. Nadrzeczna, Żabia bl. 2 i 4
-wtorek 23 listopada – ul. Powstańców 23/27, Żabia 5 i Wspólna
-środa 24 listopada – ul. Górna, Syreny i od 18.00 Westerplatte, Powstańców domki, Powstańców 32 i od 18.30 Powstańców 4
– czwartek 25 listopada – Warmińska od krańców, Saperów i Obrońców Warszawy.
-piątek 26 listopada – Mazurska od krańców i po 18.00 Radiowa, Kaszubska i Zaciszna
W przyszłym tygodniu:
-czwartek 2 grudnia – Kujawska, Ceglana, Czereśniowa, Letniskowa, Pomorska, Gdyńska oraz od 18.30 ul. Zagłoby.
W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria będzie czynna w następującym porządku:
Poniedziałek, środa i sobota od 8.30 do 10.00; we wtorek i czwartek od 8.30 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.30. W piątki kancelaria nieczynna.
Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00 od pierwszych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.
Organista – Pan Robert wraz z małżonką będzie w tym tygodniu roznosił poświęcone opłatki na ulicach: na Osiedlu Wolności, na ul. Jagiellońskiej, Inżynierskiej i sąsiednich oraz na Staszica i Chopina i przyległych. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni oraz w części na wynagrodzenie dla p. Roberta.
Kolejny wykład na Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary w Zielonce, w ramach Uniwersytetu Otwartego przy Warszawskim UKSW, poprowadzi ks. Prof. Jacek Nowak na temat: Ryt zwyczajny i nadzwyczajny w Kościele Katolickim. Zapraszamy na wykład we czwartek 25 listopada o19.00 do auli Św. Jana Pawła II.
Dziś gościmy w naszej parafii Panią Joannę Szymandę z Instytutu Prymasowskiego, która osobiście znała i współpracowała z błogosławionym Ks Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Bardzo prosimy o kilka słów zaproszenia na prelekcję dziś o 19.00 w kościele i czuwanie przygotowane