XXXI Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                             XXXI niedziela zwykła – 31 października 2021

 

 1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 7.00; 8.45; i 10.00 oraz na cmentarzu o 11.30 razem z parafią Św. Jerzego. Mszy wieczornej nie będzie. Taca na cmentarzu jest przeznaczona na finansowanie budowy ogrodzenia cmentarza.
 2. 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. jak w dzień powszedni. Procesja za zmarłych z czytaniem wypominków będzie po Mszy o 7.30 oraz po Mszy wieczornej.

a.- Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.

b- Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

 1. Pierwszy czwartek. Msza o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o 6.30.
 2. Pierwszy piątek. Spowiedź od 6.15 oraz od 16.30. O 21.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Skrutacja Pisma Świętego od 23 do 24.
 3. Pierwsza sobota. Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy o 7.30.
 4. Pierwsza niedziela. Po Mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna.
 5. Za tydzień będzie gościł w naszej parafii Ojciec Daniel Kloch, Oblat Maryi Niepokalanej, misjonarz pracujący na Madagaskarze od 28 lat. Najpierw w buszu a teraz z dziećmi ulicy. Podzieli się z nami swoim misyjnym doświadczeniem. Ofiary, którymi zechcemy wesprzeć Ojca Daniela, pragnie przeznaczyć na budowę studni głębinowej na Madagaskarze.
 6. Kandydaci do Bierzmowania z pierwszego roku przygotowań mają swoje rekolekcje w najbliższy wtorek, środę i czwartek o 19.00 w Auli św. Jana Pawła II.
 7. Katecheza dla rodziców kandydatów do bierzmowania z pierwszego roku przygotowań będzie 9listopada /wtorek/’ o godz. 19.00 w Auli.
 8. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w poniedziałek 15 listopada. Najpierw odwiedzimy mieszkańców ul. Długiej i przyległych, potem ul. Mazurskiej, Warmińskiej, Wiejskiej i przyległych. Bardziej szczegółowe informacje będą za tydzień.
 9. Biblioteka parafialna zaprasza do korzystania z ciekawego i bogatego księgozbioru w niedziele w godz. od 11.00 do 13.00. Zachęcamy również do korzystania z parafialnego sklepiku. Polecamy rozważania różańcowe z myślami błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego oraz bardzo ciekawą książkę o Matce Bożej Łaskawej i jej interwencji 15. 08.1920 roku. Jest też ciekawa publikacja na temat Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 10. W poniedziałek 8 listopada rozpoczniemy w naszej parafii Szkołę Modlitwy. Wiele osób przeżywa różne trudności w modlitwie. Jest doskonała okazja, aby przez udział w szkole modlitwy przybliżyć się do Boga i z większą ufnością mówić do Niego i słuchać Jego głosu. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.
 11. Kurs dla zakochanych i dla narzeczonych. Bardzo ciekawa inicjatywa. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. Przyjmujemy jeszcze imiona zmarłych na wypominki.
 13. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci dziś na NIEDZIELĘ ZE ŚWIĘTYMI! Zachęcamy, aby dzieci na spotkanie przygotowały i założyły AUREOLĘ.

W programie:
MSZA ŚWIĘTA o 15.00

MINI PODCHODY ZE ŚWIĘTYMI w parafialnym OGRODZIE.

– SŁODKI POCZĘSTUNEK w auli – prosimy o przyniesienie ciast, mile widziane ciasto z dyni, gdyż DYNIA JEST DO JEDZENIA, A NIE DO STRASZENIAJ
– Ogłoszenie wyników KONKURSÓW O ŚWIĘTYCH.

NIESPODZIANKA OD ŚWIĘTYCH.

 1. 15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mariusz Celiński, stanu wolnego i Dorota Soból, panna, oboje z par. tut., Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.