XXX Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                             XXX niedziela zwykła – 24 października 2021

 

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny (24.10-30.10) pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.
 2. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o 17.15. W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie podczas modlitwy różańcowej o misjach i misjonarzach.
 3. W środę 27.10 odbywa się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. W autokarze, którzy wyrusza z naszej parafii do Częstochowy są wolne miejsce. Osoby chętne do udziału w wyjeździe mogą się zapisywać u ks. Rafała. Wyjazd 6.15 sprzed kościoła. Powrót ok. 20.00.
 4. Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholi podczas niedzielnych Mszy o godz. 11.30 – zapraszamy na próby, we czwartki o godz. 17:30 w Domu Katechetycznym.
 5. Inauguracja roku Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary w Zielonce, w ramach Uniwersytetu Otwartego przy Warszawskim UKSW, będzie 28.10 o godz. 19.00 w Auli św. JP II. Pierwszy wykład poprowadzi Pani dr. Ewa Czaczkowska na temat: „Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia”.
 6. Rodziców, których dzieci przeżywają kryzys wiary lub chcą zrezygnować z udziału w szkolnym nauczaniu religii zapraszamy na spotkanie w czwartek 28.10 o 19.00 do sali w domu św. Józefa. W programie krótka katecheza i poszukiwanie sposób wsparcia rodzin.
 7. W sobotę 30. 10. będziemy przeżywali Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej Świątyni. Msze święte będą o 6.30; 7.30 i 18.00.
 8. Biblioteka parafialna zaprasza do korzystania z ciekawego i bogatego księgozbioru w niedziele w godz. od 11.00 do 13.00. Zachęcamy również do korzystania z parafialnego sklepiku. Polecamy rozważania różańcowe z myślami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz bardzo ciekawą książkę o Matce Bożej Łaskawej i jej interwencji 15. 08.1920 roku.
 9. Wielkim skarbem naszej parafii jest codzienna Adoracja NS. Jest ona możliwa dzięki osobom, które zgłosiły się, aby pełnić dyżury adoracyjne. Brakuje osób dyżurujących zwłaszcza w soboty. W zakrystii jest lista, na którą można się wpisać na dyżur adoracyjny.
 10. W poniedziałek 8 listopada rozpoczniemy w naszej parafii Szkołę Modlitwy. Wiele osób przeżywa różne trudności w modlitwie. Jest doskonała okazja, aby przez udział w szkole modlitwy przybliżyć się do Boga i z większą ufnością mówić do Niego i słuchać Jego głosu. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.
 11. UKSW organizuje koncert patriotyczny 25.10. o godz. 18.00. Osoby chętne do udziału mogą zapisywać się w zakrystii. Wyjazd o godz. 17.00. Opłata za podróż w autokarze.
 12. Przyjmujemy już imiona zmarłych na wypominki.
 13. 31 X 2021 roku w godz. 00-17.00 zapraszamy wszystkie chętne dzieci na NIEDZIELĘ ZE ŚWIĘTYMI! Mile widziani będą także rodzice. Zachęcamy, aby dzieci na spotkanie przygotowały i założyły aureolę. W programie Msza św. o 15.00 w kościele, Mini poczęstunek w parafialnym OGRODZIE, Słodki poczęstunek w auli, prosimy o przyniesienie ciast (mile widziane ciasto z dyni, gdyż dynia jest do jedzenia a nie do straszenia), głoszenie wyników konkurs o świętych, niespodzianka od świętych.
 14. 11. Bezpłatne badanie słuchu w Zielonce na Kolejowej 52. Więcej informacji na ulotkach na stolikach z prasą oraz na tablicy ogłoszeń.
 15. 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mariusz Celiński, stanu wolnego i Dorota Soból, panna,  oboje z par. tut., Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.