XXVIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                                     XXVIII niedziela zwykła – 10 października 2021

 

 1. Dziękujemy Braciom ze Służby Porządkowej Totus Tuus, za pomoc w pracach porządkowych w tym tygodniu.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na żywy pomnik św. Jana Pawła II – fundusz stypendialny dla młodzieży zdolnej a ubogiej.
 3. Wynagradzający Różaniec za Polskę w najbliższą niedzielę 17.10.2021r. O godz. 16.00 w łączności z wieloma wspólnotami w całej Polsce odmówimy cały różaniec. Bliższe szczegóły na plakacie. W związku z tym zapraszam wszystkich grających na instrumentach na spotkanie /z instrumentami/ w celu przygotowania śpiewów na ten różaniec. Piątek 15.10. o godz. 20.30 na plebanii.
 4. Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholi podczas niedzielnych Mszy o godz. 11.30 – zapraszamy na próby, we czwartki o godz. 17:30 w Domu Katechetycznym.
 5. Kandydaci do Bierzmowania z pierwszej klasy szkoły średniej rozpoczynają swoje przygotowanie spotkaniem w niedzielę 10.10. o godz. 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
 6. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o 17.15.
 7. Biblioteka parafialna zaprasza do korzystania z ciekawego i bogatego księgozbioru w niedziele w godz. od 11.00 do 13.00 zachęcamy również do korzystania z parafialnego sklepiku bogatego w ciekawą literaturę religijną dla wszystkich grup wiekowych.
 8. Bardzo ciekawą prelekcję o historii obrazu Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy oraz o Cudzie nad Wisłą poprowadzi p. Ewa Storożyńska, współautorka książki na ten temat, w niedzielę 10.10 o 19.00 w kościele.
 9. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek 11. 10 po Mszy wieczornej w bibliotece.
 10. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego organizuje koncert patriotyczny 25.10. o godz. 18.00. Kto chciałby pojechać na ten koncert niech się zapisze w zakrystii. Bliższe szczegóły podamy za tydzień.
 11. Bierzmowani z drugiego roku mają katechezę w niedzielę 17.10 o 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II
 12. Przyjmujemy już imiona zmarłych na wypominki.
 13. 30 października przeżywamy w parafii uroczystość rocznicy poświęcenia naszej świątyni. Nie będzie w tym dniu mszy o 7.00. Przyjętą intencję odprawimy o 6.30 lub o 7.30. Osobę, która zamówiła tę intencję, prosimy o kontakt w tej sprawie.
 14. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w niedzielę 17. 10. O godz. 12.45. w Auli Św. Jana Pawła II. Kandydaci na chrzestnych z naszej parafii powinni zgłosić się do kancelarii na trzy miesiące przed chrztem w celu weryfikacji czy mogą być chrzestnymi.
 15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Paweł Sebastian Klimkiewicz , i Patrycja Michalina Pyterek , oboje z par. tut., Zap. I

Tomasz Bocianowski ,  kaw z par Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach i Wioletta Agnieszka Sawicka,  panna z apr. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.

 1. W tym roku w Polsce obchodziliśmy 500 lat istnienia dzwonu św. Zygmunt bijącego w wawelskiej katedrze. W naszej świątyni od 70 lat również słuchać dzwon św. Zygmunt. Fundowany był on w czasach stalinowskich staraniem ks. Zygmunta Abramskiego. Posiada napis-przesłanie „KRÓLOWO POLSKA POKORNA I CICHA SPRAW NIECH POKOJEM NASZ KRAJ ODDYCHA”. Został on konsekrowany przez „ARCYBISKUPA METROPOLITĘ GNIEŹNIEŃSKIEGO I WARSZAWSKIEGO, PRYMASA POLSKI STEFANA WYSZYŃSKIEGO”. [Czyżby to byłaby Relikwia 3 stopnia? Dotykany przy namaszczeniu olejem według rytu starego poświęcenia dzwonu przez niedawno ogłoszonego błogosławionym kardynała]

Drugim instrumentem jest „MARYJA” fundowany był przez parafian oraz rodziców dzieci komunijnych „KU UCZCZENIU ROKU JUBILEUSZOWEGO 2000”.

Trzecim instrumentem jest niewielki dzwon odlany dla nieznanej parafii jeszcze przed wojną. Podczas tegorocznych oględzin oprzyrządowania dzwonów oraz elektrycznych mechanizmów poruszania i sterowania mistrz-ludwisarz stwierdził potrzebę wymiany części elektroniki oraz zaproponował zastąpienie najmniejszego dzwonu nowym, który zestrajałby się muzycznie z Zygmuntem i Marią. W ten sposób znacząco powiększyłby się walor muzyczny zespołu naszych dzwonów. Stąd propozycja skierowana do parafian: grup, rodzin, przedsiębiorstw lub osób indywidualnych, którzy mieli by możliwość wesprzeć fundowanie nowego instrumentu. Nie jest to rzecz tania, ale z całą pewnością dająca możliwość zapisania się w dziejach naszej wspólnoty. Zwyczajem od wieków kultywowanym jest przysługujące ofiarodawcy prawo do wyboru imienia dzwonu, odnotowania jego osoby w inskrypcji oraz uczestnictwo w procesie odlania dzwonu. Prawdopodobnie będzie to ostatnia okazja fundowania dzwonu dla naszej parafii w najbliższych dziesięcioleciach.