XXIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                                     XXIII niedziela zwykła – 05 września 2021

 

 1. Zbliża się uroczystość beatyfikacji Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Przygotowujemy się do tej uroczystości przez Nowennę, którą rozpoczęliśmy w piątek. Po Mszy porannej rozważamy o Matce Elżbiecie Róży Czackiej a po Mszy wieczornej o Ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja połączona ze zbiórką na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Zbiórka na pomoc dla uchodźców z Afganistanu będzie 26 września.
 3. Jerycho Różańcowe w naszej parafii rozpocznie się dziś Mszą o 18.00 i potrwa do soboty 11.09. Program Jerycha oraz intencje tej modlitwy są wywieszone na tablicach informacyjnych.
 4. Parafialny Męski Chór im. Józefa Gromali wznawia działalność. Próby są w piątki o 19 w domu Katechetycznym. Zapraszamy panów chętnych do współtworzenia dobrego dzieła służącego pięknu naszych wspólnych modlitw i uroczystości.
 5. Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-7 SP na Pielgrzymkę do Przasnysza i Rostkowa śladami św. Stanisława Kostki, która odbędzie się w sobotę 18 września 2021 r. pod hasłem „Kochaj mnie Tato!”. Zapisy z wpłatą 10 zł u katechetów i w zakrystii u ks. Marcina Wojtczaka. Przy zapisie trzeba podać nr. Pesel dziecka i nr.tel. do rodziców. Program jest wywieszony w gablotach.
 6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z 2 roku przygotowań będzie w piątek 17.09. o godz.19.00 w kościele.
 7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorje w dniach 13 – 20. 09 Koszt 600 zł i 230 euro. Zapisy z wpłatą złotówek oraz program pielgrzymki w zakrystii. Osoby, które się zapisały prosimy o podanie numeru dowodu lub paszportu i numeru pesel.

Spotkanie przed wyjazdem będzie w poniedziałek 6.09. o 19.00  w auli .

 1. W naszym parafialnym sklepiku jest specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone Ks. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Elżbiecie Róży Czackiej. Polecamy również książkę ks. Skrzypczaka, „Nie umrzeć za życia” oraz wiele książek i kolorowanek o świętych dla dzieci.
 2. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w niedzielę 19.09. o godz. 12.45 w auli.
 3. Bardzo prosimy o pomoc w znalezieniu katechety do szk.nr.2 dla kl.8. Jeśli nauczyciel rozpocznie przygotowanie katechetyczne może już prowadzić lekcje.
 4. Spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będą we wrześniu:21 szk. Nr. 4;22 szk nr. 2 i 23 szk nr. 1 W razie trudności można przyjść z inną szkołą.
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– – Daniel Klepacki, kaw. i Lidia Wojciechowska, panna oboje z par. Św. Zofii Barat w Warszawie, Zap. II

Damian Hubert Kraśniewski, kaw. z par. tut. i Karolina Sutkowska, panna z par. Św. Izydora w markach. Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.