X Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

10 niedziela zwykła – 6 czerwca 2021
Bardzo dziękujemy budowniczym ołtarzy na procesję Bożego Ciała, wykonawcom dywanu kwiatowego w kościele oraz wszystkim troszczącym się na co dzień o piękno świątyni i jej otoczenia. Dziękujemy również za ofiary składane osobiście lub wpłacane na konto parafialne. Niech Bóg wynagrodzi swoją łaską wszelkie dobro czynione dla wspólnego pożytku.
Codziennie do piątku po wieczornej mszy św. i nabożeństwie czerwcowym, procesja eucharystyczna z racji dawnej oktawy Bożego Ciała.
W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Fundacja Rodakom na Kresach w Zielonce oraz Łomiankach zachęca do pomocy dla Polaków z Wileńszczyzny. Tym razem pomoc kierowana jest do gminy Dziewieniszki , powiat Soleczniki na Litwie. Potrzebne są używane, w dobrym stanie: pralki wirnikowe Frania, Światowit (brak bieżącej wody w domach), lodówko – zamrażarki, farby, tapety oraz Pismo Święte z dużym drukiem. Kontakt do p. Roberta z Fundacji znajduje się na ulotkach dostępnych w Zakrystii.
Na cmentarzu parafialnym rozrasta się bardzo agresywna roślina o nazwie rdestowiec. Ma grube łodygi i duże liście. Bardzo prosimy, o usuwanie jej z okolic swoich grobów. Podobnie czyńmy z innymi niepotrzebnymi roślinami.
Akcja katolicka organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 19 czerwca. Szczegóły i zapisy w sklepiku parafialnym.
Dziś zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja oraz na budowę Świątyni Opatrzności. Za tydzień na parafialną Caritas.
Parafialny dzień chorego będzie w niedzielę 27 czerwca o godzinie 16.00
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Kamil Załoga, kaw. z par. tut i Karolina Sikorska, panna z par. Św. Józefa w Wołominie Zap. I
– Krzysztof Chodkowski, kaw. z par. Św. Mateusza Apostoła w Warszawie i Amanda Malinowska, panna z par. tut.. Zap. I
– Marcin Durajczyk, kaw. i Karolina Stefaniak, panna, oboje z par. tut. Zap. I
– Michał Borczon, kaw. z par. tut. i Beata Techmańska, panna z par. Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce, zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.