Uroczystość Trójcy Świętej
Wszystkie Ogłoszenia

                       Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2021

 1. W sobotę 5 czerwca nasz parafianin Filip Zgódka przyjmie święcenia prezbiteratu podczas uroczystej Mszy w katedrze o godz. 10.00. W związku z tym kancelaria w sobotę będzie czynna tylko do godziny 9.00. Mszę prymicyjną ks. Filip odprawi w niedzielę 6 czerwca o godzinie 13.00. Po Mszy będzie błogosławieństwo prymicyjne. Dziękujmy Bogu za powołanie Filipa i wspierajmy Go modlitwą. W tym tygodniu ma rekolekcje przed święceniami.
 2. Dziękujemy za pomoc przy usuwaniu chwastów w ogrodzie oraz przy porządkowaniu terenu po usuniętym ogrodzeniu. Dziękujemy również za ofiary na cele parafialne składane indywidualnie oraz wpłacane na konto parafialne. Niech Bóg błogosławi osobom chętnym i ofiarnym.
 3. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane po wieczornej Mszy Św.
 4. We czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa planujemy procesję jak przed dwu laty. Ołtarze będą przy rondzie u zbiegu Jagiellońskiej, Kolejowej i Lipowej, potem na Kościuszki przy kapliczce Matki Bożej, potem przy szkole nr.2 i czwarty ołtarz przy Urzędzie Miasta. Procesja wyruszy po mszy św. o godz. 10.00. Pozostałe msze o godz. 7.00, 8.45, 10.00, 18.00. Prosimy o zaangażowanie się w budowę ołtarzy dotychczasowe zespoły oraz nowe osoby. We środę wieczorem układamy dywan z kwiatów dla Pana Jezusa. Prosimy o przynoszenie kolorowych płatków kwiatów oraz gałązki thui. Na procesję zapraszamy wszystkie dzieci komunijne w białych szatach mogą iść w orszaku Króla razem ze służbą liturgiczną. Dziewczęta, które chcą sypać kwiaty do stóp Pana Jezusa są zaproszone na próbę sypania w poniedziałek na godz. 18.00 przed kościołem.
 5. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.15 i po południu od 16.30. Msza dla dzieci o 17.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00. Skrutacja Pisma Świętego od godz. 23 do 24.
 6. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca po Mszy o 7.30 Odwiedziny chorych w piątek i sobotę według ustaleń księży z chorymi.
 7. Procesja Eucharystyczna w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy o 10.00
 8. Fundacja Rodakom na Kresach w Zielonce oraz Łomiankach zachęca do pomocy dla Polaków z Wileńszczyzny. Tym razem pomoc kierowana jest do gminy Dziewieniszki, powiat Soleczniki na Litwie. Potrzebne są używane, w dobrym stanie: pralki wirnikowe Frania, Światowit (brak bieżącej wody w domach), lodówko – zamrażarki, farby, tapety oraz Pismo Święte z dużym drukiem.  Kontakt do p. Roberta z Fundacji znajduje się na ulotkach dostępnych w Zakrystii.
 9. W naszym sklepiku są ciekawe pamiątki dla dzieci komunijnych. Są też nowe książki o ks. Dolindo i Św. Józefie oraz lektury dla chorych.
 10. Na cmentarzu parafialnym rozrasta się bardzo agresywna roślina o nazwie rdestowiec. Ma grube łodygi i duże liście. Bardzo prosimy, o usuwanie jej z okolic swoich grobów. Podobnie czyńmy z innymi niepotrzebnymi roślinami.
 11. Nasza parafia we współpracy z parafią Św. Jerzego organizuje wyjazd młodzieży w wieku od lat 16 w Tatry w dniach 1-8 sierpnia. Koszt ok 1000 zł. Jest możliwość dofinansowania osób mniej zamożnych. Szczegóły u ks. Pawła Jagły.
 12. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja oraz na budowę Świątyni Opatrzności.
 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Adam Sławomir Lewandowski, kaw. z par. tut i Natalia Łoś, panna z par. Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach Zap. I

 – Grzegorz Malinowski, kaw. z par. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach i Weronika Anna Młynarczyk, panna z par. tut.. Zap. I

 

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest   powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.