Zesłanie Ducha Świetego
Wszystkie Ogłoszenia

Zesłanie Ducha Świętego – 23 maja 2021
Dziękujemy za pomoc przy usuwaniu chwastów w ogrodzie oraz przy porządkowaniu terenu po usuniętym ogrodzeniu. Dziękujemy również za ofiary na cele parafialne składane indywidualnie oraz wpłacane na konto parafialne. Niech Bóg błogosławi osobom chętnym i ofiarnym. Kto chciałby jeszcze pomóc, przy pieleniu niech się zgłosi do ks. Proboszcza.
W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, we czwartek święto Jezusa Chrystusa najwyższego Kapłana. W niedzielę za tydzień uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
W piątek ks. biskup Jacek Grzybowski udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania podczas Mszy o godz. 18.00. w związku z tym nabożeństwo majowe w tym dniu będzie wyjątkowo rano po Mszy o 7 30. Bardzo prosimy, aby osoby niezwiązane z bierzmowanymi zechciały uczestniczyć we mszy świętej w godzinach rannych pozostawiając wieczór dla bierzmowanych i ich rodzin.
Ks. Marcin w poniedziałek nie będzie spowiadał z powodu pogrzebu w rodzinie.
Dyżur ks. Proboszcza w kancelarii w tym tygodniu będzie wyjątkowo we środę.
W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa planujemy procesję jak przed dwu laty. Ołtarze będą przy rondzie u zbiegu Jagiellońskiej, Kolejowej i Lipowej, potem na Kościuszki przy kapliczce Matki Bożej, potem przy szkole nr.2 i czwarty ołtarz przy Urzędzie Miasta. Prosimy o zaangażowanie się w budowę ołtarzy dotychczasowe zespoły oraz nowe osoby.
Dziś wolontariusze z organizacji pro life zbierają podpisy pod projektem ustawy całkowicie zabraniającej zabijania dzieci nienarodzonych. Projekt ustawy dostępny u osób zbierających podpisy oraz na stronie internetowej: www.stopaborcji.pl
Z okazji DNIA DZIECKA szkolny WOLONTARIAT organizuje zbiórkę zabawek, książek, gier planszowych i interaktywnych oraz materiałów plastycznych dla DZIECI wychowujących się w DOMU SAMOTNEJ MATKI w Zielonce Bezpieczna Przystań. *Na czas remontu podopieczni Domu Samotnej Matki mieszkają gościnnie w Ośrodku Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach. Zbiórka potrwa od 10 do 28 maja 2021 r.  Prosimy o przynoszenie przedmiotów nowych lub używanych w bardzo dobrym stanie.  Prosimy o pozostawianie przedmiotów, w holu Szkoły nr 4 w Zielonce, przy portierni w oznakowanych pudełkach.  DZIĘKUJEMY!
Fundacja Rodakom na Kresach w Zielonce oraz Łomiankach zachęca do pomocy dla Polaków z Wileńszczyzny. Tym razem pomoc kierowana jest do gminy Dziewieniszki , powiat Soleczniki na Litwie. Potrzebne są używane , w dobrym stanie : pralki wirnikowe Frania, Światowit (brak bieżącej wody w domach) , lodówko – zamrażarki, farby, tapety oraz Pismo Święte z dużym drukiem. Kontakt do p. Roberta z Fundacji znajduje się na ulotkach dostępnych w Zakrystii.
W naszym sklepiku są ciekawe pamiątki dla dzieci komunijnych. Są też nowe książki o ks. Dolindo i Św. Józefie oraz lektury dla chorych.
Na cmentarzu parafialnym rozrasta się bardzo agresywna roślina o nazwie rdestowiec. Ma grube łodygi i duże liście. Bardzo prosimy, o usuwanie jej z okolic swoich grobów. Podobnie czyńmy z innymi niepotrzebnymi roślinami.
Nasza parafia we współpracy z parafią Św. Jerzego organizuje wyjazd młodzieży w wieku od lat 16 w Tatry w dniach 1-8 sierpnia. Koszt ok 1000 zł. Jest możliwość dofinansowania osób mniej zamożnych. Szczegóły u ks. Pawła Jagły.
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Adam Sławomir Lewandowski, kaw. z par. tut i Natalia Łoś, panna z par. Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach Zap. I
– Grzegorz Malinowski, kaw. z par. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach i Weronika Anna Młynarczyk, panna z par. tut.. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.