Wniebowstąpienie Pańskie.
Wszystkie Ogłoszenia

          Wniebowstąpienie Pańskie – 16 maja 2021

  1. Dziękujemy za pomoc przy usuwaniu chwastów w ogrodzie oraz przy porządkowaniu terenu po usuniętym ogrodzeniu. Dziękujemy również za ofiary na cele parafialne składane indywidualnie oraz wpłacane na konto parafialne. Niech Bóg błogosławi osobom chętnym i ofiarnym. Kto chciałby jeszcze pomóc, przy pieleniu niech się zgłosi do ks. Proboszcza.
  2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona naszej Ojczyzny i Metropolii Warszawskiej. Msze Św. rano o 6.30 i 7.30 oraz 18.00. Intencja przyjęta na 7.00 będzie odprawiona o 7.30.
  3. W niedzielę 23 maja obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej tym, którzy jeszcze tego nie uczynili.
  4. Za tydzień wolontariusze z organizacji pro life będą zbierać podpisy pod projektem ustawy całkowicie zabraniającej zabijania dzieci nienarodzonych. Projekt ustawy dostępny u osób zbierających podpisy oraz na stronie internetowej: stopaborcji.pl
  5. Z okazji DNIA DZIECKA szkolny WOLONTARIAT organizuje zbiórkę zabawek, książek, gier planszowych i interaktywnych oraz materiałów plastycznych dla DZIECI wychowujących się w DOMU SAMOTNEJ MATKI w Zielonce Bezpieczna Przystań. *Na czas remontu podopieczni Domu Samotnej Matki mieszkają gościnnie w Ośrodku Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach. Zbiórka potrwa od 10 do 28 maja 2021 r.  Prosimy o przynoszenie przedmiotów nowych lub używanych w bardzo dobrym stanie.  Prosimy o pozostawianie przedmiotów, w holu Szkoły nr 4 w Zielonce, przy portierni w oznakowanych pudełkach.  DZIĘKUJEMY!
  6. Fundacja Rodakom na Kresach w Zielonce oraz Łomiankach zachęca do pomocy dla Polaków z Wileńszczyzny. Tym razem pomoc kierowana jest do gminy Dziewieniszki , powiat Soleczniki na Litwie. Potrzebne są używane , w dobrym stanie : pralki wirnikowe Frania, Światowit (brak bieżącej wody w domach) , lodówko – zamrażarki, farby, tapety oraz Pismo Święte z dużym drukiem.  Kontakt do p. Roberta z Fundacji znajduje się na ulotkach dostępnych w Zakrystii.
  7. W naszym sklepiku są ciekawe pamiątki dla dzieci komunijnych. Są też nowe książki o ks. Dolindo i Św. Józefie oraz lektury dla chorych.
  8. Za tydzień na Mszy o 13.00 będziemy się modlić w intencji Siostry Marzeny, dziękując jej za wieloletnią współpracę z ks. Marcinem w służbie osobom zagubionym i doświadczającym boleśnie działania sił diabelskich. Od czerwca siostra Marzena będzie posługiwała na nowej placówce we Francji.
  9. Nasza parafia we współpracy z parafią Św. Jerzego organizuje wyjazd młodzieży w wieku od lat 16 w Tatry w dniach 1-8 sierpnia. Koszt ok 1000 zł. Jest możliwość dofinansowania osób mniej zamożnych. Szczegóły u ks. Pawła Jagły.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Piotr Marcin Skłodowski, kaw. z par. Św. Łucji w Rembertowie i Justyna Suchocka, panna z par. tut. Zap. II

 – Rafał Wojciechowski, kaw. z par. tut. i Aleksandra Wierzba, panna z par. NMP Łaski Bożej w   Halinowie. Zap. II

 – Adam Wojtkowski, kaw. z par. tut. i Marta Pruszkowska, panna z par. Św. Anny w Różanie. Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest   powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.