VI Niedziela Wielkanocna
Wszystkie Ogłoszenia

                                VI Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021

 1. Dziękujemy za pomoc przy usuwaniu chwastów w ogrodzie. Niech Bóg błogosławi osobom chętnym i ofiarnym. Kto chciałby jeszcze pomóc, niech się zgłosi do ks. Proboszcza.
 2. Nasz parafianin, Filip Jan Zgódka, syn Pawła Ryszarda i Doroty, alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej, ma przyjąć święcenia Prezbiteratu 5 czerwca 2021roku. Dziękujmy Bogu za powołanie Filipa i prośmy o Boże błogosławieństwo dla Niego na ostatnie przygotowania i całą drogę kapłańskiej służby. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.
 3. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych.
 4. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele po Mszy wieczornej.
 5. Msza oraz modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej we czwartek o 18.00
 6. Spotkanie dla rodziców młodzieży, która w maju przystąpi do bierzmowania, będzie w sobotę 15 maja o 17.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
 7. Kandydaci do bierzmowania z pierwszego roku przygotowań mają spotkanie w poniedziałek 10 maja o 19.00 w kościele.
 8. Wielkim skarbem naszej parafii jest całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Warunkiem jej trwania i rozwoju jest obecność minimum dwóch osób dyżurnych podczas każdej godziny adoracji. Są jeszcze godziny z jedną tylko osobą wpisaną. Natomiast ideałem jest, aby na każdą godzinę były trzy osoby dyżurne. Lista dyżurów jest w zakrystii.
 9. Zapraszamy do korzystania z biblioteki w domu katechetycznym. Dziś od 10 do 13
 10. Nasza parafia we współpracy z parafią Św. Jerzego organizuje wyjazd młodzieży w wieku od lat 16 w Tatry w dniach 1-8 sierpnia. Koszt ok 1000 zł. Jest możliwość dofinansowania osób mniej zamożnych. Szczegóły u ks. Pawła Jagły.
 11. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na parafialną caritas.
 12. Za tydzień będzie gościł w naszej parafii Ks. Zbigniew Lenart, wędrowny misjonarz od ponad 20 lat posługujący na terenie Kazachstanu i Syberii. Podzieli się z nami swoim misyjnym doświadczeniem, a my będziemy mogli go wesprzeć ofiarami, które będzie zbierał po każdej Mszy Świętej przed kościołem.
 13. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie 16 maja o 12.45 w auli Św. Jana Pawła II.
 14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

-Maciej Zych, kaw. z par. tut. i Maria Zuzanna Marchewka,  panna z par. Św. Patryka w Warszawie. Zap. II

-Mateusz Jan andrzejewski, kaw z par. tut i Aleksandra Julia Wysocka, panna z par. katedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Zap. II

    – Piotr Milerski, kaw. par. tut. i Joanna Wycech, panna z par. Św. Antoniego z Ugoszczy. Zap. II

Adam Patryk Gajzler, kaw. i Paulina Kałuska, panna, oboje z par. tut. Zap. II

– Piotr Marcin Skłodowski, kaw. z par. Św. Łucji w Rembertowie i  Justyna Suchocka, panna z par. tut. Zap. I

– Rafał Wojciechowski, kaw. z par. tut. i Aleksandra Wierzba, panna z par. NMP Łaski Bożej w Halinowie. Zap. I

– Adam Wojtkowski, kaw. z par. tut. i Marta Pruszkowska, panna z par. Św. Anny w Różanie. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.