IV Niedziela Wielkanocna
Wszystkie Ogłoszenia

                           IV Niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021

  1. Papież Franciszek ogłosił datę beatyfikacji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, założycielki zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i dzieła służby niewidomym w podwarszawskich Laskach. Będzie to 12 września w Warszawie.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nocne czuwanie rozpocznie się w piątek Mszą Św. o 21.00. Skrutacja Pisma Świętego od 23 do 24. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o7.30. Odwiedziny chorych w sobotę bez zmian.
  3. Rozpoczynamy Nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą o 17.30 a w niedziele po Mszy wieczornej.
  4. Kończy się peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Kto chciałby przyjąć obraz może zgłosić to w zakrystii lub telefonicznie do osób koordynujących peregrynację. Numery telefonów również w zakrystii.
  5. Wielkim skarbem naszej parafii jest całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Warunkiem jej trwania i rozwoju jest obecność minimum dwóch osób dyżurnych podczas każdej godziny adoracji. Są jeszcze godziny z jedną tylko osobą wpisaną. Natomiast w sobotę od 9 do 11 nikt się jeszcze nie wpisał. W zakrystii jest lista, na którą można się wpisać w odpowiednim dniu i godzinie.
  6. Kandydaci do bierzmowania z II roku przygotowań mają spotkanie w Auli Św. Jana Pawła II w poniedziałek 26 kwietnia o 19.00.
  7. Dla osób przymusowo pozostających w domu i pragnących pogłębić swą relację z Bogiem są przygotowane E-rekolekcje: Tajemnica wiary. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  8. Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce (Liceum i Technikum) serdecznie zaprasza na dzień otwarty on-line, który odbędzie się w najbliższą środę, 28 kwietnia o godzina 17:30. Aby uzyskać link do spotkania należy wypełnić formularz rejestracyjny: https://forms.gle/irfM9TRTpjsLR6Yz9. /Adres na tablicy ogłoszeń/
  9. Dziś przedstawiciele integracyjnej szkoły podstawowej działającej przy parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym, będą zbierać przed kościołem ofiary do puszek. Posłuchajmy kilku słów przedstawicieli szkoły o celu tej zbiórki.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Tomasz Komosiński, kaw. i Marta Bala, panna, oboje z par. tut. Zap.II

– Daniel Malinowski, kaw. z par. tut. i Dominika Szóstko, panna z par. Św. Jana chrzciciela w Białymstoku. Zap. II

– Damian Dąbkowski, kaw. z par. Św. Jerzego w Zielonce i Klaudia Anna Moczarska, panna z par. tut. Zap. II

– Kamil Sito, kaw. i Alicja Diana Zakrzewska, panna, oboje z par. tut. Zap I

– Wojciech Jerzy Raczyński, kaw. z par. tut. i Adriana Maria Tracz, panna z par. Św. Franciszka z Asyżu w Komprachcicach. Zap I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.