V Niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

                                  V Niedziela Wielkiego Postu –21 marca 2021

 1. 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. W tym dniu na Mszy wieczornej będzie można dokonać aktu duchowej adopcji dziecka poczętego. Materiały są na stolikach z prasą. W sklepiku jest modlitewnik dla osób podejmujących duchową adopcję.
 2. Liturgia Niedzieli palmowej będzie w całości wewnątrz kościoła. Tam też będzie poświęcenie palm.
 3. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.15 połączone z procesją Eucharystyczną. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 17.00, dla wszystkich o 18.40 oraz dla młodzieży o 19.30.
 4. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w Auli Św. Jana Pawła II
 5. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie 21 marca o 12.45 w auli Św. Jana Pawła II.
 6. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi. W wielkim tygodniu spowiadamy do środy włącznie. W Triduum Paschalne nie spowiadamy. Liturgia pokutna przed świętami będzie w poniedziałek 29 marca o 19.30. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
 7. Trwa jeszcze wielkopostna zbiórka żywności dla najuboższych. Kosze są przy ołtarzu Męczenników Podlaskich. Dziękujemy ofiarodawcom oraz zespołowi parafialnej caritas za zaangażowanie.
 8. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna od wtorku do czwartku tylko po południu, w sobotę bez zmian, w poniedziałek ze względu na remont instalacji elektrycznej kancelaria będzie nieczynna.
 9. Marcin nie będzie spowiadał w Wielkim Tygodniu oraz w tygodniu po świętach.
 10. W naszym parafialnym sklepiku są jeszcze paschaliki na stół wielkanocny. Polecamy również ciekawe rozważania Drogi Krzyżowej różnych autorów oraz książki pomocne w przekazywaniu wiary dzieciom np. o św. Józefie. Jest również ciekawa książka ze świadectwami z peregrynacji figury Św. Michała Archanioła w polskich parafiach oraz akt poświęcenia się Św. Józefowi z filmem o Nim.
 11. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary składane osobiście lub na tacę jako dar kolędowy. Dzięki nim możemy realizować spłatę zobowiązań za ławki w kościele oraz bez lęku kontynuować stopniowo zaplanowane inwestycje.
 12. Dziś przed kościołem młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza palemki wielkanocne. Za tydzień będą palemki żywe. Dochód jest przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji w wakacje.
 13. Bardzo prosimy, aby nie stawiać obuwia na klęcznikach w ławkach. Są one bowiem przeznaczone wyłącznie do klęczenia. Przypominajmy sobie o tym
 14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Michał Piszcz, kaw. i Mariola Mowel,  panna, oboje z par tut. Zap. I

– Hubert Michalak, kaw. z par MB Nieustającej Pomocy w Duczkach i Agnieszka Angelika Kozłowska, panna z par. tut. Zap. I

– Mateusz Kaszyński, kaw. z par. Św. Rodziny w Wyszkowie i Edyta Kornacka, panna z par. tut. Zap. I

– Arkadiusz Jałbrzykowski, kaw. z par. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach i Joanna Borczon, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.