IV Niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

                                  IV Niedziela Wielkiego Postu –14 marca 2021

 1. W piątek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa. Msze Św. o 6.30, 7.30 i 18.00. Intencje zapisane na 7.00 będą odprawione o 7.30. W tym dniu z racji uroczystości post nie obowiązuje.
 2. Dziękujemy organizatorom Jerycha Różańcowego za ich zaangażowanie oraz poszczególnym grupom parafialnym i gościom za udział w tej modlitwie
 3. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na mini rekolekcje do kościoła w następującym porządku: kl. 6 poniedziałek i wtorek godz. 15.30; kl.7 i 8 poniedziałek i wtorek godz. 16.30; kl. 1 i 2 we środę i czwartek godz. 16.30.
 4. 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. W tym dniu na Mszy wieczornej będzie można dokonać aktu duchowej adopcji dziecka poczętego.
 5. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.15 połączone z procesją Eucharystyczną. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 17.00, dla wszystkich o 18.40 oraz dla młodzieży o 19.30.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej i przedstawicieli wszystkich grup i zespołów parafialnych będzie w poniedziałek 15 marca o 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
 7. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w Auli Św. Jana Pawła II
 8. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie za tydzień 21 marca o 12.45 w auli Św. Jana Pawła II.
 9. Młodzież z Ruchu Światło-Życie przygotowała palemki wielkanocne. Za tydzień będzie je rozprowadzała przed kościołem. Za dwa tygodnie będą palemki żywe. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji w wakacje.
 10. Trwa jeszcze wielkopostna zbiórka żywności dla najuboższych. Kosze są przy ołtarzu Męczenników Podlaskich. Dziękujemy ofiarodawcom oraz zespołowi parafialnej caritas za zaangażowanie.
 11. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko po południu, w sobotę bez zmian, w piątki i święta kancelaria nieczynna.
 12. W naszym parafialnym sklepiku są jeszcze paschaliki na stół wielkanocny. Polecamy również ciekawe rozważania Drogi Krzyżowej różnych autorów oraz książki pomocne w przekazywaniu wiary dzieciom. Jest również ciekawa książka ze świadectwami z peregrynacji figury Św. Michała Archanioła w polskich parafiach oraz ikony Św. Józefa.
 13. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary składane osobiście lub na tacę jako dar kolędowy.
 14. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną caritas.
 15. Burmistrz Miasta Zielonka zaprasza do skorzystania z trzech programów dotacyjnych związanych z ochroną środowiska przeznaczonych wyłącznie dla mieszkańców Miasta Zielonka: wykonanie przyłącza gazowego, wymiana pieca oraz zakup i montaż zbiorników na wody opadowe i roztopowe. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 16. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Maciej Jan Lipko, i Justyna Lipko zd. Konieczna, w związku cywilnym, oboje z par tut. Zap. II Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.