III Niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

                                  III Niedziela Wielkiego Postu –7 marca 2021

 1. W tym tygodniu we środę rozpoczyna się nowenna do Św. Józefa przygotowująca do Jego Uroczystości 19 marca. Teksty nowenny są na stolikach z prasą katolicką oraz w sklepiku.
 2. Jerycho Różańcowe rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 7 marca Mszą o 18.00 i potrwa do soboty13 marca do Mszy wieczornej. Bliższe informacje na tablicach ogłoszeń oraz w naszej parafialnej gazetce Ecclesia.
 3. Dzieci z klas 4 i 5 szkoły podstawowej zapraszamy na mini rekolekcje do kościoła we środę i czwartek /10 i 11 marca/ na godz. 16.00. Dla klas starszych i młodszych będą spotkania w następnym tygodniu. Jerycho w tym czasie będzie w dolnym kościele.
 4. Na parafialnej stronie internetowej jest propozycja rekolekcji i konferencji przygotowanych przez nasze diecezjalne media.
 5. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.15 połączone z procesją Eucharystyczną. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 17.00, dla wszystkich o 18.40 oraz dla młodzieży o 19.30.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej i przedstawicieli wszystkich grup i zespołów parafialnych będzie w poniedziałek 15 marca o 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
 7. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w tym tygodniu w kościele ze względu na Jerycho Różańcowe.
 8. Spotkanie uczestników Randki Małżeńskiej oraz innych chętnych małżeństw w niedzielę 7 marca o godz. 12.45 w auli Św. Jana Pawła II.
 9. Rycerze Św. Jana Pawła II z parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową 19 marca. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.
 10. Rozpoczęła się już wielkopostna zbiórka żywności dla najuboższych. Kosze są przy ołtarzu Męczenników Podlaskich.
 11. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko po południu, w sobotę bez zmian, w piątki i święta kancelaria nieczynna.
 12. W naszym parafialnym sklepiku są jeszcze paschaliki na stół wielkanocny. Polecamy również ciekawe rozważania Drogi Krzyżowej różnych autorów oraz książki pomocne w przekazywaniu wiary dzieciom
 13. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary składane osobiście lub na tacę jako dar kolędowy.
 14. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja. Za tydzień zbiórka ofiar na parafialną caritas.
 15. Burmistrz Miasta Zielonka zaprasza do skorzystania z trzech programów dotacyjnych związanych z ochroną środowiska przeznaczonych wyłącznie dla mieszkańców Miasta Zielonka: wykonanie przyłącza gazowego, wymiana pieca oraz zakup i montaż zbiorników na wody opadowe i roztopowe. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 16. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Maciej Jan Lipko, i Justyna Lipko zd. Konieczna, w związku cywilnym, oboje z par tut. Zap. I Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.