IV Niedziela Adwentu
Wszystkie Wiadomości

4 Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020

 1. We czwartek wigilia. Msze Św. tylko rano. Pasterka o 24.00. W Uroczystość Bożego Narodzenia pierwsza Msza Św. o 8.45, potem jak w każdą niedzielę. W drugi dzień świąt Msze jak w niedzielę. 31 grudnia, ze względu na zakaz przemieszczania się od 19.00, nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne będzie o 17.30, potem Msza na zakończenie starego roku.
 2. W tym tygodniu w dalszym ciągu kancelaria będzie czynna od poniedziałku do środy tylko po południu, w święta kancelaria nieczynna.
 3. Kolędnicy Misyjni, czyli dzieci, które głosiły Dobrą Nowinę i kwestowały na potrzeby misji odwiedzając nasze domy 6 stycznia, ze względu na restrykcje będą występowały w niedzielę 17 grudnia po Mszach o 10.00 i 11.30. Potraktujmy je życzliwie obdarowując je jak zwykle i wspierajmy misjonarzy.
 4. Marcin nie będzie spowiadał od 21 grudnia do 9 stycznia.
 5. Zachęcamy do udziału w Roratach również dzieci.
 6. Dziękujemy młodzieży ze Służby Liturgicznej i Oazy oraz dorosłym za pomoc przy ustawianiu i dekoracji choinek
 7. Prosimy o kontakt osobę, która zamówiła Mszę Św. na 6 stycznia za + Aleksandra Mazolewskiego.
 8. W Wigilię 24 grudnia i w Święta nie będzie sprawowany sakrament pokuty.

Prosimy usilnie by pomyśleć o spowiedzi św. odpowiednio wcześnie, a nie na ostatnią chwilę, a wcześniej zrobić dobry rachunek sumienia. Najlepiej przychodzić w tygodniu już teraz, by później nie było zbyt dużych kolejek. Liturgia pokutna będzie w poniedziałek 21 grudnia o 19.00

 1. Poświęcone opłatki z życzeniami od księży oraz listem ks. Proboszcza są dostępne przed kościołem, w sklepiku parafialnym oraz w zakrystii. Pan Robert nie roznosi w tym roku opłatków ze względów zdrowotnych. Starajmy się wcześniej zaopatrzyć w opłatki myśląc też o tych, którzy z różnych względów pozostają w domach. Ofiary składane przy opłatkach są przeznczone na ogrzewanie naszej świątyni oraz dla p. Roberta, naszego organisty.
 2. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Dzięki nim możemy realizować spłatę zobowiązań za ławki w kościele oraz bez lęku kontynuować stopniowo zaplanowane inwestycje.
 3. Polecamy do czytania prasę katolicką i ciekawe książki dla dzieci o tematyce Bożonarodzeniowej oraz dla starszych Ks. Chrostowskiego wybitnego biblisty i ks. Pawlukiewicza. Są jeszcze świece Caritasu. Jest już świąteczny numer naszej parafialnej gazetki – Ecclesia.
 4. Dziękujemy za przyniesione w tym tygodniu produkty żywnościowe, które zostaną rozdzielone ubogim przez siostry i braci z naszego parafialnego caritasu.