III Niedziela Adwentu

3 Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020

 1. „W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.”
 2. W tym tygodniu w dalszym ciągu kancelaria będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko po południu, w sobotę rano bez zmian.
 3. Marcin nie będzie spowiadał od 21 grudnia do 9 stycznia.
 4. Zachęcamy do udziału w Roratach również dzieci.
 5. Dziś przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek na parafialny Caritas.
 6. Prosimy o kontakt osobę, która zamówiła Mszę Św. na 6 stycznia za + Aleksandra Mazolewskiego.
 7. W Wigilię 24 grudnia i w Święta nie będzie sprawowany sakrament pokuty.

Prosimy usilnie by pomyśleć o spowiedzi św. odpowiednio wcześnie, a nie na ostatnią chwilę, a wcześniej zrobić dobry rachunek sumienia. Najlepiej przychodzić w tygodniu już teraz, by później nie było zbyt dużych kolejek. Liturgia pokutna będzie w poniedziałek 21 grudnia o 19.00

 1. Poświęcone opłatki z życzeniami od księży oraz listem ks. Proboszcza są dostępne w sklepiku parafialnym oraz w zakrystii. Pan Robert nie będzie w tym roku roznosił opłatków ze względów zdrowotnych. Starajmy się wcześniej zaopatrzyć w opłatki myśląc też o tych, którzy z różnych względów pozostają w domach. Ofiary składane przy opłatkach są przeznczone na ogrzewanie naszej świątyni oraz dla p. Roberta, naszego organisty.
 2. Zapraszamy do pomocy przy ustawianiu i dekoracji choinek oraz żłóbka w najbliższą sobotę od godz. 8.30. Adoracja będzie w dolnym kościele.
 3. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Są one pocieszającym znakiem miłości i odpowiedzialności za Kościół.
 4. Imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki są już wywieszone w gablocie z podziałem na niewielkie, ponumerowane części, które będą odczytywane kolejno w

modlitwie powszechnej na każdej Mszy Św. Bardzo prosimy sprawdzać poprawność zgłoszonych intencji wydrukowanych na tablicy ogłoszeń.

 1. Polecamy do czytania prasę katolicką i ciekawe książki dla dzieci o tematyce Bożonarodzeniowej oraz dla starszych Ks. Chrostowskiego wybitnego biblisty i ks. Pawlukiewicza. Są jeszcze świece Caritasu.
 2. Dziękujemy za przyniesione w tym tygodniu produkty żywnościowe, które zostaną rozdzielone ubogim przez siostry i braci z naszego parafialnego caritasu.
 3. Zachęcamy do udziału w akcji „Wirtualna Choinka” organizowanej przez Caritas i Domowy Kościół naszej diecezji. Na stronie pl można wybrać prezent, który chcemy kupić osobom potrzebującym, a następnie zakupiony i zapakowany dostarczyć w wyznaczone na stronie punkty. Akcja trwa do 18 XII. Można także dokonywać wpłat na zakup „Czarnego Złota”- węgla dla najbiedniejszych na opał zimowy.
 4. Centrum Rehabilitacji na Jagiellońskiej w Zielonce zaprasza na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne w dniach od 14 do 31 grudnia. Więcej informacji na ulotkach na stolikach z prasą oraz na tablicach ogłoszeń.