II Niedziela Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia

 

     2 Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020

 1. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 6.30, 7.30 i 18.00
 2. W tym tygodniu ze względu na niepełny skład osobowy kancelaria będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko po południu, w sobotę rano bez zmian. Z tej samej przyczyny zachęcamy do spowiedzi raczej w tygodniu.
 3. Zachęcamy do udziału w Roratach również dzieci.
 4. Dziś przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe oraz jednocześnie na pomoc Kościołowi na wschodzie.
 5. Msza Św. o błogosławieństwo dla mieszkańców domów przy ulicach Powstańców, Baśniowej, Mazurskiej i Żabiej będzie w piątek 11 grudnia o 18.00 Jest to intencja rodzin, które przyjęły wędrujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego.
 6. Bardzo prosimy o kontakt osobę, która zamówiła intencję Mszy Św. na 6 stycznia na godz. 13.00
 7. Poświęcone opłatki z życzeniami od księży oraz listem ks. Proboszcza są dostępne w sklepiku parafialnym oraz w zakrystii. Pan Robert nie będzie w tym roku roznosił opłatków ze względów zdrowotnych. Starajmy się wcześniej zaopatrzyć w opłatki myśląc też o tych, którzy z różnych względów pozostają w domach. Przy opłatkach jest również sianko na stół wigilijny.
 8. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Są one pocieszającym znakiem miłości i odpowiedzialności za Kościół.
 9. Imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki są już wywieszone w gablocie z podziałem na niewielkie, ponumerowane części, które będą odczytywane kolejno w modlitwie powszechnej na każdej Mszy Św. Bardzo prosimy sprawdzać poprawność zgłoszonych intencji wydrukowanych na tablicy ogłoszeń.
 10. Polecamy do czytania prasę katolicką i ciekawe książki. Jest też w sklepiku koszyk z darmową książką. Korzystajmy i obdarowujmy się nawzajem.
 1. Parafialna Caritas przygotowuje paczki żywnościowe dla najuboższych. Zapraszamy do udziału. Kosze na produkty żywnościowe są przy ołtarzu bł. Męczenników Podlaskich. Dziękujemy za przyniesione w tym tygodniu produkty.
 2. Zachęcamy również do udziału w akcji „Wirtualna Choinka” organizowanej przez Caritas i Domowy Kościół naszej diecezji. Na stronie wirtualnachoinka.pl można wybrać prezent który chcemy kupić osobom potrzebującym, a następnie zakupiony i zapakowany dostarczyć w wyznaczone na stronie punkty. Akcja trwa do 18 XII. Można także dokonywać wpłat na zakup „Czarnego Złota” – węgla dla najbiedniejszych na opał zimowy.