I Niedziela Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia

1 Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020

26 listopada 2020 roku, Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do wiadomości informację, że Papież Franciszek mianował ks. prał. Jacka Grzybowskiego nowym biskupem pomocniczym Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Biskup Nominat ma 47 lat i pochodzi z parafii MB Królowej Polski w Wołominie. Święceń kapłańskich udzielił mu ks. bp Kazimierz Romaniuk 30 maja 1998 roku. Po przyjęciu święceń ksiądz Jacek Grzybowski pracował przez pierwsze dwa lata jako wikariusz w Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława BM w Stanisławowie (1998-2000) a następnie w Parafii Świętej Trójcy w Ząbkach (2000-2003). Ze względu na kontynuowaną pracę naukową podjął posługę kapelana Sióstr Dominikanek Misjonarek w Zielonce (2003-2004). Więcej informacji na tabl. Ogłoszeń.

 1. Spotkania rekolekcyjne będą w następującym porządku:

Poniedziałek – Msze Święte o godz. 6.30; 8.00; 10.00 18.00; 20.00

Wtorek – Msza Św. tylko o 6.30; potem Liturgie pokutne o 8.00; 10.00; 16.00; 18.00; 20,00 z możliwością Komunii Świętej.

Środa – Msze Święte o godz. 6.30; 8.00; 10.00 18.00; 20.00.

 1. W tym tygodniu ze względu na rekolekcje kancelaria będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko po południu, we wtorek będzie zamknięta, (ponieważ spowiadamy w kościele), w sobotę rano bez zmian.
 2. Zachęcamy do udziału w Roratach również dzieci. Śniadanie niestety będą miały w domu. Z wiadomych względów.
 3. Msza o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii będzie we czwartek  o 18.00.
 4. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.15 i po południu od 16.30. Msza dla dzieci o g. 17.00 Odwiedziny chorych. Ks. Cezary będzie odwiedzał od godz. 8.00 ze względu na obowiązki szkolne. Ks. Kazimierz bez zmian. O 21.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Skrutacja Pisma Świętego od 23.00 do 24.00.
 5. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o 7.30. Odwiedziny chorych Ks. Paweł bez zmian, a ks. Jacek w późniejszym terminie.
 6. Za tydzień po Mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna. Zachęcamy panów do noszenia chorągwi i panie do noszenia szarf przy chorągwiach. Przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe.
 7. Siostry Dominikanki Misjonarki oraz dziewczęta ze służby liturgicznej zapraszają na Kiermasz Adwentowy w kruchcie kościoła w wejściu głównym. Doceńmy wkład pracy dzieci i rodziców nabywając ozdoby za dobrowolną ofiarą.
 8. W naszym sklepiku są już świece caritas na stół wigilijny.
 9. Poświęcone opłatki z życzeniami od księży oraz listem ks. Proboszcza są dostępne w sklepiku parafialnym oraz w zakrystii. Pan Robert nie będzie w tym roku roznosił opłatków ze względów zdrowotnych.
 10. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Są one pocieszającym znakiem miłości i odpowiedzialności za Kościół. Dziękujemy również firmie Paradowskich za wieniec Adwentowy oraz naszym Paniom za Adwentową dekorację.
 11. Imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki są już wywieszone w gablocie z podziałem na niewielkie, ponumerowane części, które będą odczytywane kolejno w modlitwie powszechnej na każdej Mszy Św. Bardzo prosimy sprawdzać poprawność zgłoszonych intencji  wydrukowanych na tablicy ogłoszeń.
 1. Polecamy do czytania prasę katolicką i ciekawe książki. Jest też w sklepiku koszyk z darmową książką. Korzystajmy i obdarowujmy się nawzajem. Nie przynośmy do sklepiku jakichkolwiek książek, lecz tylko religijne i to wartościowe.
 2. Parafialna Caritas przygotowuje paczki żywnościowe dla najuboższych. Zapraszamy do udziału. Kosze na produkty żywnościowe są przy ołtarzu bł. Męczenników Podlaskich. Dziękujemy za przyniesione w tym tygodniu produkty.
 3. Zachęcamy również do udziału w akcji „Witrualna Choinka” organizowanej przez Caritas i Domowy Kościół naszej diecezji. Na stronie pl można wybrać prezent który chcemy kupić osobom potrzebującym, a następnie zakupiony i zapakowany dostarczyć w wyznaczone na stronie punkty. Akcja trwa do 18 XII. Można także dokonywać wpłat na zakup „Czarnego Złota” – węgla dla najbiedniejszych na opał zimowy.
 4. Biskup Romuald Kamiński skierował do nas list pasterski na Adwent. Jest wywieszony w gablotach i dostępny na nasze stronie internetowej po linkiem

https://dw-p.pl/7242

 1. Paweł Wojtas już po udanej operacji endoprotezy. Czuje się dobrze i serdecznie pozdrawia całą parafię dziękując za modlitwę i okazaną pomoc.