Zakończyliśmy prace przy nowym ogrodzie
Wszystkie Ogłoszenia

Rozpoczęte wiosną prace przy renowacji parafialnego ogrodu dobiegły końca. Ich realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez parafię środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zielony teren położony od strony ul. Mareckiej zupełnie się odmienił. Wyznaczono nowe alejki, zbudowano dodatkowe altany oraz postawiono ławki parkowe. Na całym terenie pojawiły się nowe, bardzo liczne nasadzenia. Ogród jest ogólnodostępny. Mamy nadzieję, że będzie dobrze służył parafianom i wszystkim chętnym by spędzić tutaj czas.

Bardzo dziękujemy wykonawcy za owocną współpracę, wolontariuszom za pomoc w pracach oraz władzom miasta oraz pracownikom urzędu miasta za wsparcie w kwestiach formalnych.

Rewitalizacja terenu została sfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach projektu „OdNowa w ogrodzie – modernizacja terenu zieleni, obejmująca wykonanie i udostępnienie niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, na obszarze Miasta Zielonka”.