Chrystusa Króla Wszechświata
Wszystkie Wiadomości

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

34 niedziela zwykła – 22 listopada 2020

 1. Dziś mija 20 lat od uroczystej intronizacji Chrystusa Króla w naszym mieście. Podczas Mszy o 13.00 będziemy dziękowali Chrystusowi za tę łaskę wspominając grono osób, które przez wiele lat wytrwałą modlitwą przygotowywały to wydarzenie. Po Mszy udamy się indywidualnie pod krzyż pamiątkowy na górce między Urzędem Miasta a bazarkiem, na krótką modlitwę. Wejście na górkę od strony bazarku.
 2. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko po południu, w sobotę rano bez zmian. Ze spowiedzi korzystajmy w miarę możliwości w ciągu tygodnia.
 3. Marcin będzie spowiadał od czwartku.
 4. Spotkania rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii Św. będą w poniedziałek, wtorek i czwartek w kościele o 19.00.
 5. Siostry Dominikanki Misjonarki oraz dziewczęta ze służby liturgicznej zapraszają na Kiermasz Adwentowy w niedziele 22 i 29 listopada przed naszym kościołem. Szczegóły na plakatach.
 6. W naszym sklepiku są już świece na stół wigilijny.
 7. Poświęcone opłatki z życzeniami od księży oraz listem ks. Proboszcza są dostępne w sklepiku parafialnym oraz w zakrystii.
 8. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Są one pocieszającym znakiem miłości i odpowiedzialności za Kościół.
 9. Imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki są już wywieszone w gablocie z podziałem na niewielkie, ponumerowane części, które będą odczytywane kolejno w modlitwie powszechnej na każdej Mszy Św.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. W tym dniu rozpoczynamy rekolekcje, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je Misjonarz Świętej Rodziny ks. Grzegorz Chrapla.
 11. Polecamy do czytania prasę katolicką i ciekawe książki. Jest też w sklepiku koszyk z darmową książką. Korzystajmy i obdarowujmy się nawzajem.
 12. Parafialna Caritas przygotowuje paczki żywnościowe dla najuboższych. Zapraszamy do udziału. Kosze na produkty żywnościowe są przy ołtarzu bł. Męczenników Podlaskich. Również w Biedronce na Kolejowej będą w tym tygodniu zbierane do koszy produkty żywnościowe, które siostry i bracia z naszej parafialnej Caritas rozdzielą dla ubogich.