XXIX N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

18 października 2020 – 29 niedziela zwykła

 1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane przez cały październik o godz. 17.15.
 2. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na parafialną Caritas.
 3. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dziś o godz. 12.45 w Auli.
 4. Osoby przychodzące na całodzienną adorację Pana Jezusa zapraszam na spotkanie koordynacyjne dziś /18.10/ o godz. 19.00 kościele. Chcemy uniknąć sytuacji, kiedy nie ma nikogo w kościele podczas wystawienia Najśw. Sakramentu.
 5. Rekolekcje Maryjne według Św. Ludwika de Montfort rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek 19 października o 19.00. Msza o Duchu Świętym, konferencja i Adoracja Pana Jezusa wypełnią pierwsze spotkanie. Rekolekcje trwają 33 dni i składają się z czterech części. Każda z nich zaczyna się nabożeństwem w kościele, a potem kolejne dni przeżywamy indywidualnie modląc się w domu według podręcznika, który można nabyć w naszym sklepiku. Rekolekcje kończy akt oddania się Maryi w niewolę. Osoby, które pragną oddać się Maryi poprzez te rekolekcje, powinny zakupić wspomniany podręcznik duchowy i zapoznać się z nim przed rozpoczęciem rekolekcji. Polecamy również dzieło Św. Ludwika „Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP”
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z II roku przygotowań, planowane na najbliższy poniedziałek, jest przeniesione na 16 listopada.
 7. Czciciele św. O. Pio spotykają się w piątek 23. 10 na Mszy wieczornej i konferencji w domu Św. Józefa po Mszy.
 8. Spotkanie Apostolatu Cudownego Medalika w sobotę 24. 10 po Mszy wieczornej.
 9. Poświęcenie odnowionego krzyża u zbiegu ulic Wiejskiej i Pustelnickiej będzie w niedzielę 25. 10 o godz. 15.00
 10. Można już podawać imiona zmarłych na wypominki. Przez cały rok modlimy się za tych zmarłych na Mszy św. w trzecią niedzielę miesiąca o 18.00 oraz na każdej Mszy w modlitwie powszechnej wspominamy niewielką liczbę tych osób. Wypominki jednorazowe będą na cmentarzu 1 listopada po Mszy o 12.00 oraz 2 listopada po Mszy wieczornej w kościele.

1 listopada nie będzie Mszy wieczornej w kościele.

 1. Jan Paweł II wyprzedził swoje czasy. Będąc kardynałem w sierpniu 1976 roku w Stanach Zjednoczonych, w Filadelfii, opisał kryzys Kościoła i świata. Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich, zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem, a Anty-Kościołem, Ewangelią i Jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Bożej Opatrzności. Jest to czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a Polski – w szczególności. Jest to próba nie tylko dla naszego Narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na 2000-letnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów. Kardynał Wojtyła ukazał rąbek osłony, pod którą kryje się faktyczna apostazja. Dzisiaj widać, jak przenikliwie analizował rzeczywistość i jak trafnie potrafił przewidzieć problemy, z którymi się zmagamy. Na Jego przykładzie widzimy, że nie wszystko wiemy o świętych. To ludzie, w których i przez których działa Bóg. Ze skarbnicy mądrości możemy czerpać, zgłębiając tajemnicę Jego świętości i dziedzictwa myśli. Pisze o tym Niedziela. O świętości na wyciągnięcie ręki – dalsze odsłony życia błogosławionego Carla Acutisa w Gościu Niedzielnym.    Lekarzy i księży łączy więcej niż ludzi jakichkolwiek innych profesji. Nie tylko ze względu na patrona medyków św. Łukasza. Posługa wobec chorych, nazywana „samarytańską”, jest uznawana za jeden ze szczytowych przejawów miłości bliźniego i wpisuje się w misję Kościoła. Pierwsze szpitale w nowożytnej Europie tworzone były przy zakonach. Na średniowiecznych uniwersytetach medycyna i teologia stanowiły, obok prawa, najwyższy stopień studiów. Do dzisiaj tylko w przypadku lekarzy i księży podstawowe studia trwają aż sześć lat. O bohaterach obecnego czasu – pisze Idziemy.
 2. W naszym sklepiku są nowe książki. O zagrożeniach globalizacji i Gender, autorstwa Dr. Peters oraz dla dzieci o zwycięstwach różańcowych.
 3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof Grudzień, kaw. wyzn. Mojżeszowego z Ursusa i Malina Małgorzata Michalska, panna z par. tut. Zap. II

Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych, kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest do powiadomienia o tym w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia liturgiczne  bł. Jerzego Popiełuszki kapłana (poniedziałek) i św. Jana Pawła II papieża (czwartek)