XXVIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

11 października 2020 – 28 niedziela zwykła

 1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane przez cały październik o godz. 17.15.
 2. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z okazji Dnia Papieskiego
 3. Planowany na maj koncert ku czci Św. Jana Pawła II, w setną rocznicę Jego urodzin, odwołany z powodu pandemii, odbędzie się dziś /11.10/ o 19.00. Serdecznie zapraszamy do spotkania z poezją Papieża, śpiewaną z akompaniamentem zespołu kameralnego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Na zakończenie koncertu będzie kolekta.
 4. Kandydaci do bierzmowania z I roku przygotowań mają spotkanie w poniedziałek 12.10 o godz. 19.00 w auli Św. JP II
 5. We wtorek 13. 10 procesja fatimska po Mszy wieczornej.
 6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych za tydzień, 18.10 o godz. 12.45 w Auli.
 7. Zbiórka ofiar do puszek na parafialną Caritas będzie za tydzień, 18.10
 8. Osoby przychodzące na całodzienną adorację Pana Jezusa zapraszam na spotkanie koordynacyjne w niedzielę za tydzień /18.10/ o godz. 19.00 kościele. Chcemy uniknąć sytuacji, kiedy nie ma nikogo w kościele podczas wystawienia Najśw. Sakramentu. Jeśli koś z adorujących nie będzie mógł przyjść na to spotkanie proszony jest o wcześniejszy kontakt z ks. Proboszczem, by przekazać swoje spostrzeżenia i uwagi.
 9. Rekolekcje Maryjne według Św. Ludwika de Montfort rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek 19 października o 19.00. Msza o Duchu Świętym, konferencja i Adoracja Pana Jezusa wypełnią pierwsze spotkanie. Rekolekcje trwają 33 dni i składają się z czterech części. Każda z nich zaczyna się nabożeństwem w kościele, a potem kolejne dni przeżywamy indywidualnie modląc się w domu według podręcznika, który można nabyć w naszym sklepiku. Rekolekcje kończy akt oddania się Maryi w niewolę. Osoby, które pragną oddać się Maryi poprzez te rekolekcje, powinny zakupić wspomniany podręcznik duchowy i zapoznać się z nim przed rozpoczęciem rekolekcji. Polecamy również lekturę dzieła Św. Ludwika „O doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”
 10. Można już podawać imiona zmarłych na wypominki. Przez cały rok modlimy się za tych zmarłych na Mszy św. w trzecią niedzielę miesiąca o 18.00 oraz na każdej Mszy w modlitwie powszechnej wspominamy niewielką liczbę tych osób. Wypominki jednorazowe będą na cmentarzu 1 listopada po Mszy o 12.00 oraz 2 listopada po Mszy wieczornej w kościele.

1 listopada nie będzie Mszy wieczornej w kościele.

 1. Niewiarygodnie mądry i pobożny jak na swój wiek, niezwyczajny nastolatek – Carlo Acutis ogłoszony błogosławionym. Chłopak z Mediolanu. Zmarł na białaczkę w 2006 r. Jego matka, Antonia, wspomina, że jej syn po Eucharystii często zostawał w kościele, aby adorować Najświętszy Sakrament. Mówił wtedy: „Mamo, jak to możliwe, że są długie kolejki na koncerty lub mecze, a przed tabernakulum nie ma kolejek? Wielu ludzi nie rozumie dogłębnie znaczenia Mszy Świętej.” O modelu świętości Carla mówi jego Mama w Niedzieli. O świadectwach „Mocy Różańca”, szczególnie w czasie męczeństwa, pisze w Idziemy Jacek Salij.  Już sam film Ziemia Maryi jest wystarczającą reklamą Gościa Niedzielnego. Mądry, wzruszający i umacniający wiarę film każdy winien obejrzeć.
 2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Marcelo Jivan Coteti i Aleksandra Krystyna Jivan Coteti, oboje w zw. cyw.  z par. tut. zap. II

Krzysztof Grudzień, kaw. wyzn. Mojżeszowego z Ursusa i Malina Małgorzata Michalska, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych, kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest do powiadomienia o tym w kancelarii parafialnej.