XXVII Niedziela Zwykła

4 października 2020 – 27 niedziela zwykła

 1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane przez cały październik o godz. 17.15.
 2. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Radio Maryja. Msza za tę rozgłośnię oraz za ofiarodawców jest w drugi poniedziałek miesiąca o 18.00
 3. Spotkanie formacyjne dla dziewczęcej służby liturgicznej i rodziców będzie dziś o 16.30 u Sióstr Dominikanek na Sienkiewicza. Zapraszamy do włączenia się do tej grupy.
 4. Spotkanie zespołu parafialnej Caritas będzie w poniedziałek 5. 10 o 16.30 w Auli. Zapraszamy chętnych do współpracy, bo ubywa nam sił.
 5. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w poniedziałek 5.10 o 19.00 w bibliotece.
 6. Wszystkich chłopców po I Komunii Św. chętnych do służby Panu Bogu przy ołtarzu zapraszamy na zbiórki ministrantów. Zapisy i zgłoszenia u ks. Pawła Jagły.
 7. Wszystkich członków chóru im. Józefa Gromali, aktualnych i byłych oraz sympatyków śpiewu chóralnego zapraszamy na spotkanie we czwartek 8 października o 18.30 w sali chóru w domu katechetycznym. Otwiera się nowa perspektywa dla chóru.
 8. W uroczystość Chrystusa Króla przypada 20 rocznica oddania Zielonki Chrystusowi Królowi, co upamiętnia krzyż umieszczony na wzgórzu przy Urzędzie Miasta. Spotkanie organizacyjne dla chętnych, którzy chcieliby włączyć się w organizację tej rocznicy, będzie w piątek 9 października o 19.00 na plebanii.
 9. Planowany na maj koncert ku czci Św. Jana Pawła II, w setną rocznicę Jego urodzin, odwołany z powodu pandemii, odbędzie się w niedzielę 11 października o 19.00. Serdecznie zapraszamy do spotkania z poezją Papieża, śpiewaną z akompaniamentem zespołu kameralnego. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń. Na zakończenie koncertu będzie kolekta.
 10. Ponieważ za tydzień będzie zbiórka ofiar z okazji dnia Papieskiego, ofiary na Caritas parafialną będziemy zbierać za dwa tygodnie 18.10.
 11. Rekolekcje Maryjne według Św. Ludwika de Montfort rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek 19 października o 19.00. Msza o Duchu Świętym, konferencja i Adoracja Pana Jezusa wypełnią pierwsze spotkanie. Rekolekcje trwają 33 dni i składają się z czterech części. Każda z nich zaczyna się nabożeństwem w kościele, a potem kolejne dni przeżywamy indywidualnie modląc się w domu według podręcznika, który można nabyć w naszym sklepiku. Rekolekcje kończy akt oddania się Maryi w niewolę. Osoby, które pragną oddać się Maryi poprzez te rekolekcje, powinny zakupić wspomniany podręcznik duchowy i zapoznać się z nim przed rozpoczęciem rekolekcji. Polecamy również lekturę dzieła Św. Ludwika „O doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”
 12. Można już podawać imiona zmarłych na wypominki. Przez cały rok modlimy się za tych zmarłych na Mszy św. w trzecią niedzielę miesiąca o 18.00 oraz na każdej Mszy w modlitwie powszechnej wspominamy niewielką liczbę tych osób. Wypominki jednorazowe będą na cmentarzu 1 listopada po Mszy o 12.00 oraz 2 listopada po Mszy wieczornej w kościele. 1 listopada nie będzie Mszy wieczornej w kościele.
 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Bartosz Jan Stańczak, kaw. z par. Św. Stanisława Kostki w Smardzewie i Martyna Magda Racka, panna z par. tut. zap. II

Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych, kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest do powiadomienia o tym w kancelarii parafialnej.