XVI Niedziela Zwykła
Wszystkie Wiadomości

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

27 września 2020 (26 niedziela zwykła)

 1. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane przez cały październik o godz. 17.15.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania roku II – w poniedziałek 28 września o 19.00 w auli.
 3. Msza Św. o błogosławieństwo dla mieszkańców ulic: Sowińskiego, Sobieskiego, Chodkiewicza i Kościuszki będzie w poniedziałek 28 września o 18.00. Jest to intencja rodzin, które przyjęły pielgrzymujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego.
 4. Nabożeństwo dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. z poświęceniem i wręczeniem różańca, będzie we środę 30 września o 19.00 w kościele.
 5. Msza o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii będzie we czwartek 1 października o 18.00.
 6. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.15 i po południu od 16.00. Msza dla dzieci będzie wcześniej – o 16.30, ze względu na nabożeństwo różańcowe. Odwiedziny chorych. Ks. Cezary będzie odwiedzał od godz. 8.00 ze względu na obowiązki szkolne. Ks. Kazimierz bez zmian. O 21.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Skrutacja Pisma Świętego od 23.00 do 24.00.
 7. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o 7.30. Odwiedziny chorych bez zmian.
 8. Za tydzień po Mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna. Zachęcamy panów do noszenia chorągwi i panie do noszenia szarf przy chorągwiach. Przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe.
 9. Wszystkich chłopców po I Komunii Św. chętnych do służby Panu Bogu przy ołtarzu zapraszamy na zbiórki ministrantów. Zapisy i zgłoszenia u ks. Pawła Jagły.
 10. Wszystkich członków chóru im. Józefa Gromali, aktualnych i byłych oraz sympatyków śpiewu chóralnego zapraszamy na spotkanie we czwartek 8 października o 18.30 w Sali chóru w domu katechetycznym.
 11. W uroczystość Chrystusa Króla przypada 20 rocznica oddania Zielonki Chrystusowi Królowi, co upamiętnia krzyż umieszczony na wzgórzu przy Urzędzie Miasta. Spotkanie organizacyjne dla chętnych, którzy chcieliby włączyć się w organizację tej rocznicy, będzie w piątek 9 października o 19.00 na plebanii.
 12. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie, której nie można było uczynić w Wielki Piątek.
 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Bartosz Jan Stańczak, kaw. z par. Św. Stanisława Kostki w Smardzewie i Martyna Magda Racka, panna z par. tut. zap. I

Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych, kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest do powiadomienia o tym w kancelarii parafialnej.