XXII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

22 niedziela zwykła –30 sierpnia 2020
1. Kończą się wakacje i wracamy do pełnego wymiaru służby Bożej. Od poniedziałku Msze św. codzienne 6.30; 7.00 i 7.30 oraz 18.00 a w niedziele Msza o 13.00, a wieczorna o 18.00
2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
3. I czwartek miesiąca- Msza o powołania kapłańskie i zakonne o 18.00
4. I piątek – spowiedź od 6.15 oraz po południu od 16.30. Msza dla dzieci szkolnych o17.00 oraz msza rozpoczynająca nocną adorację o 21.00 skrutacja Pisma św. od 23 do 24. Odwiedziny chorych bez zmian.
5. I sobota. – Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o 7.30.
6. I niedziela – procesja Eucharystyczna po mszy o 10.00. Przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja oraz na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Za tydzień zbiórka ofiar na parafialną caritas.
7. Rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek Mszą świętą o 8.15. Zadbajmy o to, by dzieci i młodzież zaczęli rok pracy szkolnej w jedności z Bogiem. W tym dniu również wspominamy napad Niemców na Polskę i rozpoczęcie II wojny światowej.
8. W sobotę przypada kolejna rocznica wypędzenia mieszkańców Zielonki. Msza za wypędzonych będzie o 10.00. Po Mszy złożenie wieńców przy tablicy pamiątkowej na skwerze Św. Matki Teresy z Kalkuty.
9. Ks. Marcin rozpoczyna swą posługę Egzorcysty od czwartku.
10. Sklepik parafialny poleca świetne książki o Cudzie nad Wisłą i Matce Bożej Łaskawej, o rodzicach św. Jana Pawła II, książki Ks. Pawlukiewicza i Ks. Dolindo. Zachęcamy również do korzystania z prasy katolickiej.
11. Na naszym cmentarzu jest sporo zarezerwowanych miejsc, na których nie ma jeszcze pomnika. W wielu przypadkach nie wiadomo, kto dzierżawi to miejsce. Ponieważ prowadzona jest inwentaryzacja grobów na cmentarzu, prosimy zarządzających pustymi placami o kontakt w kancelarii, w celu weryfikacji prawa do korzystania z danego miejsca. Dziękujemy tym, którzy już to uczynili.
12. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary na nowe ławki w kościele.
13. Biblioteka parafialna zachęca do korzystania z bogatego zasobu naszego księgozbioru – codziennie, w dowolnym indywidualnym terminie po telefonicznym umówieniu się. Numer telefonu jest podany na drzwiach biblioteki. Od września zapraszamy także w niedziele od godz. 10,00 do 13,00.
14. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia na XII Dziękczynienie w rodzinie w sobotę 5 września. Program i telefony kontaktowe do zapisu na tablicy ogłoszeń.
15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Tomasz Gruchalski, kaw. z par. św. Wniebowzięcia NMP w Kamieńczyku nad Bugiem. i Klaudia Kamieńska, panna z par. tut. Zap. II
– Grabowski Jakub, kaw. i Emilia Kendra , panna oboje z par. tut. Zap. II
– Krzysztof Węgłowski, kaw. z par. Św. Jadwigi w Mokrzeszowie i Aneta Wiśniewska, panna z par. tut. Zap. I
Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych, kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest do powiadomienia o tym w kancelarii parafialnej.