XXI N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

21 niedziela zwykła – 23 sierpnia 2020
1. Zbliża się Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej- Patronki naszej parafii. Od poniedziałku 17 sierpnia odprawiamy Nowennę do Matki Bożej. Ze względu na 100 rocznicę Jej cudownej interwencji odmawiamy Litanię do Matki Bożej Zwycięskiej. Nowenna jest po Mszy wieczornej. Liturgia Pokutna przygotowująca nas do uroczystości odpustowych będzie w poniedziałek o 19.00. w dzień odpustu Msze św będą o 7.00; 8.45; 10.00 i 18.00.
2. 25 sierpnia, tj. wtorek, w klasztorze Sióstr Dominikanek, odbędzie się skupienie dla bielanek oraz dziewczynek, które chciałyby, podczas odpustu, sypać kwiaty. Skupienie potrwa od 14.30 do 19.00. Zgłoszenia u sióstr bądź pod nr telefonu podanym na stronie internetowej Zgromadzenia.
3. Parafialny Dzień Chorego przeżywamy dziś na Mszy o 15.30. podczas której udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Ze względu na pandemię agapy nie będzie.
4. Sklepik parafialny po przewie urlopowej już jest czynny. Polecamy świetną książkę o Cudzie nad Wisłą i Matce Bożej Łaskawej. Zachęcamy również do korzystania z prasy katolickiej, bo ostatnio bardzo dużo egzemplarzy zostaje w kościele.
5. Na naszym cmentarzu jest sporo zarezerwowanych miejsc, na których nie ma jeszcze pomnika. W wielu przypadkach nie wiadomo, kto dzierżawi to miejsce. Ponieważ prowadzona jest inwentaryzacja grobów na cmentarzu, prosimy zarządzających pustymi placami o kontakt w kancelarii, w celu weryfikacji prawa do korzystania z danego miejsca. Dziękujemy tym, którzy już to uczynili.
6. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary na nowe ławki w kościele.
7. Biblioteka parafialna zachęca do korzystania z bogatego zasobu naszego księgozbioru – codziennie, w dowolnym indywidualnym terminie po telefonicznym umówieniu się. Numer telefonu jest podany na drzwiach biblioteki. Od września zapraszamy także w niedziele od godz. 10,00 do 13,00.
8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia na XII Dziękczynienie w rodzinie w sobotę 5 września. Program i telefony kontaktowe do zapisu na tablicy ogłoszeń.
9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
10. Maciej Puchalski, kaw z par. tut i Adriana Karwańska, panna z par. Wniebowzięcia NMP w Chotomowie. Zap. II
– Tomasz Gruchalski, kaw. z par. św. Wniebowzięcia NMP w Kamieńczyku nad Bugiem. i Klaudia Kamieńska, panna z par. tut. Zap. I
– Grabowski Jakub, kaw. i Emilia Kendra , panna oboje z par. tut. Zap. I
Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych, kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest do powiadomienia o tym w kancelarii parafialnej.