XX N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

20 niedziela zwykła – 16 sierpnia 2020
1. Zbliża się Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej- Patronki naszej parafii. Od poniedziałku 17 sierpnia rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej. Ze względu na 100 rocznicę Jej cudownej interwencji będziemy odmawiać Litanię do Matki Bożej Zwycięskiej. Nowenna będzie po Mszy wieczornej.
2. Parafialny Dzień Chorego będziemy przeżywać za tydzień na Mszy o 15.30. podczas której udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Ze względu na pandemię agapy nie będzie.
3. Msza Święta o błogosławieństwo dla mieszkańców domów przy ulicach Dąbrowskiego, Długiej i Sowińskiego będzie w najbliższy wtorek o 18.00. Jest to intencja rodzin, które przyjęły pielgrzymujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego.
4. Do ogrodu, w którym trwają prace, będą potrzebne ławki. W związku z tym zapraszam wszystkich stolarzy, gotowych choć trochę pomóc w tym dziele, na spotkanie we wtorek 18 sierpnia o 19.00 na plebanii.
5. Sklepik parafialny po przewie urlopowej już jest czynny. Polecamy świetną książkę o Cudzie nad Wisłą i Matce Bożej Łaskawej. Zachęcamy również do korzystania z prasy katolickiej, bo ostatnio bardzo dużo egzemplarzy zostaje w kościele.
6. Na naszym cmentarzu jest sporo zarezerwowanych miejsc, na których nie ma jeszcze pomnika. W wielu przypadkach nie wiadomo, kto dzierżawi to miejsce. Ponieważ prowadzona jest inwentaryzacja grobów na cmentarzu, prosimy zarządzających pustymi placami o kontakt w kancelarii, w celu weryfikacji prawa do korzystania z danego miejsca.
7. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary na nowe ławki w kościele.
8. Biblioteka parafialna zachęca do korzystania z bogatego zasobu naszego księgozbioru – codziennie, w dowolnym indywidualnym terminie po telefonicznym umówieniu się. Numer telefonu jest podany na drzwiach biblioteki. Od września zapraszamy także w niedziele od godz. 10,00 do 13,00.
9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
10. Maciej Puchalski, kaw z par. tut i Adriana Karwańska, panna z par. Wniebowzięcia NMP w Chotomowie. Zap. I
– Błażej Gwiazdowski, kaw. z par. św. Jana Kantego w Legionowie i Sylwia Aneta Lewicka, panna z par. tut. Zap. II
Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych, kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest do powiadomienia o tym w kancelarii parafialnej.