XIX N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

19 niedziela zwykła – 9 sierpnia 2020
1. Do wtorku trwamy w modlitwie litanią do św. Józefa, powierzając Jego wstawiennictwu sprawy gospodarcze naszej parafii, bieżące i planowane na przyszłość. W kościele odmawiamy tę litanię na zakończenie Mszy wieczornej.
2. We czwartek po Mszy wieczornej Fatimska procesja różańcowa.
3. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej diecezji czcimy Maryję jako Matkę Boską Zwycięską. Msze św. jak w niedzielę wakacyjną. Poświęcenie ziół i kwiatów na zakończenie każdej Mszy św.
4. Do ogrodu, w którym trwają prace, będą potrzebne ławki. W związku z tym zapraszam wszystkich stolarzy, gotowych choć trochę pomóc w tym dziele, na spotkanie we wtorek 18 sierpnia o 19.00 na plebanii.
5. Sklepik parafialny po przewie urlopowej już jest czynny. Polecamy świetną książkę o Cudzie nad Wisłą i Matce Bożej Łaskawej. Zachęcamy również do korzystania z prasy katolickiej, bo ostatnio bardzo dużo egzemplarzy zostaje w kościele.
6. W sierpniu kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku tylko po południu /16 -17.30/, w sobotę bez zmian. Msze św. w dni powszednie w czasie wakacji są o 7.00 i 18.00. w niedziele nie ma Mszy o 13.00, Msza zbiorowa jest o 11.30, Msza wieczorna jest o 19.00. Spowiedź najlepiej w tygodniu przed Mszą świętą.
7. Na naszym cmentarzu jest sporo zarezerwowanych miejsc, na których nie ma jeszcze pomnika. W wielu przypadkach nie wiadomo, kto dzierżawi to miejsce. Ponieważ prowadzona jest inwentaryzacja grobów na cmentarzu, prosimy zarządzających pustymi placami o kontakt w kancelarii, w celu weryfikacji prawa do korzystania z danego miejsca.
8. Ks. Mieczysław Stefaniuk organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę 25 sierpnia. Wyjazd o 5.00, powrót wieczorem. Koszt 50 zł. Osoby, które się zapisały prosimy o wpłatę albo rezygnację, ponieważ zamykamy listę.
9. W czasie wakacji odwołane są wszystkie dyżury spowiedzi ks. Marcina. Nie ma także nabożeństwa w II czwartki miesiąca.
10. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary na nowe ławki w kościele.
11.
12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zap. II
– Przemysław Zach, kaw i Joanna Krupowicz, panna, oboje z par. tut.
– Michał Patryk Porchla, kaw i Urszula Izabela Albrecht, panna oboje z par tut.
– Grzegorz Skwiot i Magda Skwiot z d. Wierzbińska, oboje w zw. cyw. z par. tut.
– Sebastian Błażejczyk, kaw z par. św. Antoniego w Mińsku Maz. i Karolina Justyna Czarnecka, panna z par. tut.
Zap. I – Błażej Gwiazdowski, kaw. z par. św. Jana Kantego w Legionowie i Sylwia Aneta Lewicka, panna z par. tut.
Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych, kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest do powiadomienia o tym w kancelarii parafialnej.