Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. – 7 czerwca 2020
10 tydzień zwykły
1. W Uroczystość Bożego Ciała procesja do czterech ołtarzy, po Mszy o 10.00, będzie na terenie przykościelnym. Pierwszy ołtarz będzie przy grocie Serca Pana Jezusa, drugi z tyłu kościoła, trzeci przy figurce Matki Bożej Niepokalanej przy domu katechetycznym, czwarty przed domem Św. Józefa od strony ogrodu. Bardzo proszę o kontakt z grupami przygotowującymi zazwyczaj poszczególne ołtarze. Chcemy również, jak w ubiegłych latach, wykonać w kościele dywan czci i miłości dla Jezusa z kwiatów i zieleni. Kto chce ofiarować zieleń thui lub kwiaty – prosimy o zgłoszenia do zakrystii.
2. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy wieczornej procesja eucharystyczna. Zapraszamy służbę liturgiczną i asystę kościelną.
3. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane codzienne o 17.30.
4. Spotkanie Akcji Katolickiej oraz Pań posługujących w sklepiku, w poniedziałek po mszy wieczornej w bibliotece.
5. Dziewczęta, które chcą sypać kwiatki pod stopy Pana Jezusa w czasie procesji, zapraszamy na próbę we środę o 16.30. Rozpoczniemy krótką adoracją w kościele a potem ćwiczenie przed kościołem.
6. Parafialny Dzień Chorego obchodzony zazwyczaj w drugą niedzielę czerwca zostaje przeniesiony na 23 sierpnia na godz. 15.30. program pozostaje bez zmian.
7. Młodzież naszej parafii uczestnicząca w Ruchu Światło-Życie, zaprasza w niedzielę 14 czerwca do parafialnej kawiarenki w ogrodzie przed domem Św. Józefa. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na rekolekcje wakacyjne.
8. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja. Zbiórka na Świątynię Opatrzności w Warszawie jest przeniesiona na inny termin.
9. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary na nowe ławki w kościele.
10. W naszym parafialnym sklepiku jest wiele nowych książek o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, o problemach dzisiejszego Kościoła, o cudach Eucharystycznych oraz książki i czasopisma dla dzieci. Jest również ciekawa książka dla osób zmagających się z rozmaitymi poważnymi uzależnieniami.
11. Na klęcznikach naszych ławek w kościele są umieszczone małe znaczki – przypominajki- aby nie stawiać obuwia na klęcznikach. Za zrozumienie dziękujemy.
12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
-Marcin Kikoła, kaw. z par. tut. i Ewa Opacka, panna z par. Wniebowstąpienia Pańskiego w Karakulach. Zap. II
-Marcin Madejak, i Martyna z d. Krawczyk, oboje z par. tut. Zap.II
-Marcin Karpisz, kaw. i Angelika Malinowska, panna, oboje z par tut. Zap. II
– Paweł Czerwiński, kaw. z par. tut. i Marta Orzechowska, panna z par. Św. Marii Magdaleny w Warszawie. Zap. II
-Leszek Jan Lewicki, kaw z par. Nawrócenia Św. Pawła Ap. w Warszawie i Maria Mużyło, panna z par. Św. O.Pio na Kabatach w Warszawie. Zap. II
-Kamil Łukasz Osowski, kaw. z par. Zesłania Ducha Św. w Warszawie i Justyna Libuda, panna z par. tut. Zap. II
-Bartosz Jarocki, kaw. z par. Św. Wawrzyńca w Warszawie i Joanna Szaszewska, panna z par. tut. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.