Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Wszystkie Ogłoszenia

Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020
1. Zapraszamy do całodziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W zakrystii są listy dyżurów na poszczególne godziny kolejnych dni tygodnia. Są jeszcze wolne miejsca. Utrzymanie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu jest uzależnione od odpowiedniej liczby osób odpowiedzialnych za dyżury w poszczególnych godzinach. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o 15.30 będą liturgie pokutne dla dzieci przygotowujących się do rocznicy pierwszej Komunii Św. adoracja będzie w tym czasie w dolnym kościele.
2. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codzienne o 17.30.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela. Msza o powołania kapłańskie i zakonne we czwartek o godz.6.30. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy porannych oraz po południu od 16.30. Msza dla dzieci o 17.00. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00. Skrutacja Pisma Świętego od 23.00 do 24.00. Odwiedziny chorych według indywidualnego umówienia poszczególnych księży z chorymi. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o 7.30 rano. W niedzielę po Mszy o 10.00 procesja eucharystyczna. Przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja.
4. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary na nowe ławki w kościele.
5. W naszym parafialnym sklepiku jest wiele nowych książek o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, o problemach dzisiejszego Kościoła, o cudach Eucharystycznych oraz książki i czasopisma dla dzieci. Jest również ciekawa książka dla osób zmagających się z rozmaitymi poważnymi uzależnieniami.
6. Szczegóły dotyczące organizacji Uroczystości Bożego Ciała podamy w niedzielę za tydzień. Niezależnie od tego chcemy, jak w ubiegłych latach, wykonać w kościele dywan czci i miłości dla Jezusa z kwiatów i zieleni. Kto chce ofiarować zieleń thui lub kwiaty – prosimy o zgłoszenia do zakrystii.
7. Na klęcznikach naszych ławek w kościele są umieszczone małe znaczki – przypominajki- aby nie stawiać obuwia na klęcznikach. Za zrozumienie dziękujemy.
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
-Michał Roman Szczepaniak, kaw. z par tut. i Karolina Błońska, panna z par. Św. Klemensa w Klembowie. Zap. II
– Krzysztof Michał Kotowski, kaw. z par. Św. Ducha w Nowej Iwicznej i Joanna Monika Rodak, panna z par. tut. Zap. II
– Jakub Chmielewski, kaw. z par.tut. i Magdalena Maria Kruk, panna z par Św. Jana Pawła II w Warszawie. Zap. II
-Marcin Kikoła, kaw. z par. tut. i Ewa Opacka, panna z par. Wniebowstąpienia Pańskiego w Karakulach. Zap. I
-Marcin Madejak, i Martyna z d. Krawczyk, oboje z par. tut. Zap.I
-Marcin Karpisz, kaw. i Angelika Malinowska, panna, oboje z par tut. Zap. I
– Paweł Czerwiński, kaw. z par. tut. i Marta Orzechowska, panna z par. Św. Marii Magdaleny w Warszawie. Zap. I
-Leszek Jan Lewicki, kaw z par. Nawrócenia Św. Pawła Ap. w Warszawie i Maria Mużyło, panna z par.Św. O.Pio na Kabatach w Warszawie. Zap. I
-Kamil Łukasz Osowski, kaw. z par. Zesłania Ducha Św. w Warszawie i Justyna Libuda, panna z par.. tut. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.