Wniebowstąpienie Pańskie
Wszystkie Ogłoszenia

Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020
7 Niedziela Wielkanocna
1. Wczoraj nasz parafianin, Filip Zgódka, przyjął święcenia Diakonatu. Dziękujemy Bogu za powołanie Filipa i prosimy o błogosławieństwo na dalszą drogę przygotowań do święceń prezbiteratu. Wczoraj również pierwsza grupa dzieci przystąpiła do pierwszej Komunii Św. Kolejne grupy będą za tydzień, w sierpniu oraz w październiku.
2. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego rozpocznie się w sobotę o 19.30 Mszą Świętą. Po Mszy nabożeństwo Siedmiu Darów Ducha Świętego i śpiew Akatystu ku czci Ducha Świętego.
3. Zapraszamy do całodziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W zakrystii są listy dyżurów na poszczególne godziny kolejnych dni tygodnia. Są jeszcze wolne miejsca. Utrzymanie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu jest uzależnione od odpowiedniej liczby osób odpowiedzialnych za dyżury w poszczególnych godzinach.
4. Nabożeństwa majowe są odprawiane codzienne o 17.30. Nowenna do Ducha Świętego podczas majowego. Na Mszach porannych jest stosunkowo niewiele osób. Zapraszamy do korzystania z tego czasu, aby wyspowiadać się i przystąpić do komunii Św.
5. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie dziś o godz. 15.00 w auli św. Jana Pawła II.
6. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary na nowe ławki w kościele.
7. W naszym parafialnym sklepiku jest wiele nowych książek o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, o problemach dzisiejszego Kościoła oraz książki i czasopisma dla dzieci. Jest również ciekawa książka dla osób zmagających się z rozmaitymi poważnymi uzależnieniami.
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
-Paweł Rybacki, kaw. z par. Św. Jerzego w Zielonce i Sylwia Wiesława Kowalska, panna z par. tut. Zap. II
– Konrad Dąbrowski, kaw. z par. Św. Kazimierza w Kobyłce i Dorota Moszpańska, panna z par. tut. Zap. II
– Michał Roman Szczepaniak, kaw. z par tut. i Karolina Błońska, panna z par. Św. Klemensa w Klembowie. Zap. I
– Krzysztof Michał Kotowski, kaw. z par. Św. Ducha w Nowej Iwicznej i Joanna Monika Rodak, panna z par. tut. Zap. I
– Jakub Chmielewski, kaw. z par.tut. i Magdalena Maria Kruk, panna z par Św. Jana Pawła II w Warszawie. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.