VI N. Wielkanocna
Wszystkie Ogłoszenia

6 Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020
1. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przeniesiona w Polskim Kościele z czwartku po 6 niedzieli Wielkanocnej. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Będziemy ją odprawiać w czasie nabożeństwa majowego.
2. Zapraszamy do całodziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W zakrystii są listy dyżurów na poszczególne godziny kolejnych dni tygodnia. Są jeszcze wolne miejsca.
3. Nabożeństwa majowe odprawiane będą codzienne o 17.30. Na Mszach porannych jest stosunkowo niewiele osób. Zapraszamy do korzystania z tego czasu, aby wyspowiadać się i przystąpić do komunii Św. Od dziś może przebywać w świątyni więcej osób. U nas jest to 75 osób.
4. Od poniedziałku do czwartku włącznie adoracja Pana Jezusa będzie w dolnym kościele ze względu na prace montażowe monitoringu.
5. Msza wypominkowa za zmarłych będzie dziś o 18.00. Ponieważ o 17.30 jest majowe, wypominki odczytamy o 17.10.
6. Sakrament bierzmowania będzie udzielony naszej młodzieży w najbliższy czwartek 21 maja w następującym porządku. Młodzież będzie w dwóch grupach. O 18.00 i 19.30. W związku z tym prosimy, aby we czwartek 21 maja uczestniczyć we mszach porannych. Wieczór jest zarezerwowany wyłącznie dla bierzmowanych. Nabożeństwo Majowe będzie w tym dniu po Mszy porannej o 7.30.
7. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w niedzielę 24 maja o godz. 15.00 w auli św. Jana Pawła II.
8. Uruchomiliśmy transmisję Mszy św. o 10.00 na kanale YouTube. po hasłem: „Parafia Zielonka”. Na stronie internetowej naszej parafii jest zakładka: „transmisje na żywo”, przekierowująca na kanał YouTube. Zachęcamy do subskrypcji kanału, planujemy bowiem na stałe transmitować jedną Mszę niedzielną dla chorych w naszej parafii. Dziękujemy Panu Szymonowi za przygotowanie infrastruktury technicznej umożliwiającej transmisję. Jest również transmitowana Msza o 13.00 na kanale Zielonka TV. Jest to dzieło młodzieży naszej parafii. Bogu niech będą dzięki za ludzi zaangażowanych i ofiarnych.
9. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary na nowe ławki w kościele.
10. W naszym parafialnym sklepiku jest wiele nowych książek o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, o problemach dzisiejszego Kościoła oraz książki i czasopisma dla dzieci. Jest również ciekawa książka dla osób zmagających się z rozmaitymi poważnymi uzależnieniami.
11. Biblioteka parafialna – po krótkiej przerwie – zaprasza od dziś w każdą niedzielę od godz. 10,00 do 13,00. (o 1 godzinę dłużej niż dotąd). W zwykłe dni służymy na życzenie czytelnika – po uprzednim umówieniu się telefonicznie. Numery telefonów podane są na drzwiach biblioteki. Dzięki darczyńcom możemy oferować nowe ciekawe książki; część darów proponujemy gratis. Zapraszamy do wymiany książek dawno wypożyczonych. Czekamy też na nowych czytelników.
12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Kamil Tomasz Wiśniewski, kaw. z par. tut. i Kamila Kurek, panna z par. Męczenników Podlaskich w Tłuszczu. Zap. II
-Paweł Rybacki, kaw. z par. Św. Jerzego w Zielonce i Sylwia Wiesława Kowalska, panna z par. tut. Zap. I
– Konrad Dąbrowski, kaw. z par. Św. Kazimierza w Kobyłce i Dorota Moszpańska, panna z par. tut. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.