V N. Wielkanocna
Wszystkie Ogłoszenia

5 Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020
1. Zapraszamy do całodziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W zakrystii są listy dyżurów na poszczególne godziny kolejnych dni tygodnia. Są jeszcze wolne miejsca.
2. Nabożeństwa majowe odprawiane będą codzienne o 17.30. Na Mszach porannych jest stosunkowo niewiele osób. Zapraszamy do korzystania z tego czasu, aby wyspowiadać się i przystąpić do komunii Św.
3. We środę po Mszy wieczornej Różańcowa Procesja Fatimska.
4. We czwartek Msza z modlitwą o uzdrowienie. Ze względu na ograniczenia liczby uczestników nabożeństwa do 50 osób, prosimy o poważne przemyślenie decyzji o udziale w nabożeństwie, aby dać szansę najbardziej potrzebującym duchowej pomocy.
5. W sobotę obchodzimy święto Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona naszej Ojczyzny. Msze Św. o 6.30; 7.30 i 18.00
6. Msza wypominkowa za zmarłych będzie w niedzielę za tydzień o 18.00. Ponieważ o 17.30 jest majowe, wypominki odczytamy o 17.10.
7. Sakrament bierzmowania będzie udzielony naszej młodzieży w planowanym terminie 21 maja, lecz w specjalnym porządku. Młodzież będzie w dwóch grupach. O 18.00 i 19.30. W związku z tym prosimy, aby we czwartek 21 maja uczestniczyć we mszach porannych. Wieczór jest zarezerwowany wyłącznie dla bierzmowanych.
8. Ze względu na trudne do przewidzenia warunki związane z pandemią, proponujemy rodzicom dodatkowe terminy pierwszej Komunii Świętej. Są to soboty: 23 i 30 maja oraz 22 sierpnia. Terminy październikowe pozostają bez zmian. Prosimy o przekazanie katechetom informacji na dziennik elektroniczny o wyborze terminu do wtorku włącznie. Gdy wpłyną wszystkie zgłoszenia, dokonamy podziału na grupy według klas i szkół w ramach aktualnie obowiązujących rygorów i ustalimy godziny oraz porządek bezpośrednich przygotowań.
9. Uruchomiliśmy transmisję Mszy św. o 10.00 na kanale YouTube. po hasłem: „Parafia Zielonka”. Na stronie internetowej naszej parafii jest zakładka: „transmisje na żywo”, przekierowująca na kanał YouTube. Zachęcamy do subskrypcji kanału, planujemy bowiem na stałe transmitować jedną Mszę niedzielną dla chorych w naszej parafii. Dziękujemy Panu Szymonowi za przygotowanie infrastruktury technicznej umożliwiającej transmisję. Jest również transmitowana Msza o 13.00 na kanale Zielonka TV. Jest to dzieło młodzieży naszej parafii. Bogu niech będą dzięki za ludzi zaangażowanych i ofiarnych.
10. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary na nowe ławki w kościele.
11. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas.
12. Dziś rusza nasz parafialny sklepik. Jest wiele nowych książek o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, o problemach dzisiejszego Kościoła oraz książki i czasopisma dla dzieci. Jest również ciekawa książka dla osób zmagających się z rozmaitymi poważnymi uzależnieniami.
12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Bartłomiej Maciej Czapski, kaw z par M.B. Fatimskiej w Legionowie i Barbara Anna Nowakowska, panna z par. tut. Zap. II
– Krzysztof Rzymowski, kaw. z par. tut. i Sylwia Weronika Wocial, panna z par. Św. Michała Archanioła w Piastowie. Zap. II
– Kamil Tomasz Wiśniewski, kaw. z par. tut. i Kamila Kurek, panna z par. Męczenników Podlaskich w Tłuszczu. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.