Niedziela Miłosierdzia Bożego
Wszystkie Ogłoszenia

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020
1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O 15.00, w godzinie miłosierdzia, odmówimy Koronkę. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem, Koronki do Bożego Miłosierdzia lub przynajmniej Ojcze Nasz i Wierzę z dodaniem słów: Jezu Miłosierny, Ufam Tobie! Podstawowy warunek odpustu to stan łaski uświęcającej i wolość od przywiązania do grzechu.
2. Dziś również przypada 77 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, o którym Jan Paweł II mówił, że był to „rozpaczliwy krzyk o prawo do życia, o wolność, o ocalenie godności człowieka”. Zwyczajem lat ubiegłych w kościołach naszej diecezji w hołdzie Powstańcom zabrzmią dzwony o godz.12.00.
3. Nasza świątynia ma powierzchnię 750 m kwadratowych, zatem może w niej przebywać do 50 osób. Ten przepis wchodzi w życie od poniedziałku.
4. Dziś mszą wieczorną rozpoczynamy Różańcowe Jerycho. Potrwa ono do soboty 25 kwietnia wieczór. Jest to nieustająca modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Ze względu na pandemię modlitwa w kościele będzie od mszy porannych do godz. 21.00. W godzinach nocnych będziemy modlić się w domach. Program oraz intencje tej modlitwy są wywieszone w gablotach. Zapoznajmy się z nimi i weźmy udział w tej szczególnej modlitwie czy to w kościele, czy to w domu, zważywszy na szczególny czas, jaki przeżywamy.
5. Możliwość spowiedzi będzie na każdej Mszy św.
6. We czwartek przeżywamy uroczystość Św. Wojciecha, Patrona naszej Ojczyzny. Msze św. rano o 6.30 i 7.30 oraz wieczorem o 18.00.
7. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary na nowe ławki w kościele.
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Stanisław Rafał Szewczyk, kaw z par tut. i Marzena Ochocka, panna z par. Dzieciątka Jezus w Warszawie. Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.