Niedziela Męki Pańskiej
Wszystkie Ogłoszenia

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 5 kwietnia 2020
1. Trwamy w szczególnym czasie zagrożenia naszego zdrowia i życia. Doświadczenia wielu krajów Europy i świata pokazują, że koronawirus nie jest zwykłym zmutowanym wirusem grypowym, lecz czymś więcej i jest groźniejszy niż się pierwotnie wydawało. Ta wiedza pokazuje nam zasadność przepisów ograniczających znacznie nasze swobody obywatelskie. Przed nami Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Przeżywajmy ten czas całkowicie w domach, uczestnicząc w liturgiach przez media i przyjmując Chrystusa w Komunii duchowej. Poświęćmy więcej czasu na osobistą modlitwę i lekturę Pisma Świętego. Ponieważ w kościele może przebywać tylko pięć osób, prosimy bardzo o przestrzeganie tego nakazu. Od poniedziałku do środy będzie możliwość spowiedzi prze cały dzień również w dolnym kościele i Auli. Jeśli w kościele jest pięć osób, to proszę przejść do innego miejsca lub poczekać na zewnątrz zachowując odpowiednie odległości. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę. Komunia św. będzie udzielana według potrzeby.
2. Dotychczasowe doświadczenia przeżywania liturgii w warunkach ograniczeń skłaniają do decyzji następującej: Lturgie Triduum Paschalnego będą bez udziału wiernych. Proszę nie przychodzić i nie stwarzać niepotrzebnych problemów. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby transmitować nasze liturgie przez internet, na stronie naszej parafii /facebook/.
3. W Wielki Czwartek również kapłani będą przeżywać poranną Mszę Krzyżma, z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich, w domach. Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o 19.00 bez udziału wiernych. Będziemy się modlić w zamówionych intencjach. Po Mszy będzie adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00. Na Tę adorację można się zapisać w zakrystii. Po 5 osób, co pół godziny. Na adoracji będą tylko osoby zapisane.
4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O 8.00 będzie jutrznia bez udziału wiernych z transmisją przez internet. Od 9.00 do 18.00 będzie adoracja po 5 osób, co pół godziny. O godzinie 15 zatrzymajmy się pod krzyżem Chrystusa i łączmy z Jego męką nasze niedogodności. Liturgia Męki Pańskiej o 19.00 bez udziału wiernych, z transmisją. Adoracja przy grobie Pańskim będzie możliwa w nocy po 5 osób, co pół godziny /jeśli będą chętni/. Można również zgłaszać w zakrystii gotowość do pomocy przy układaniu kwiatów do dekoracji świątyni na zmartwychwstanie Pańskie.
5. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele. Uczynimy to w domach podczas modlitwy przed posiłkiem w poranek wielkanocny. Tekst tej modlitwy jest w kościele na stolikach z prasą oraz na naszej stronie internetowej. O 8.00 będzie Jutrznia. Od 9.00 adoracja po 5 osób co pół godziny. Na adorację zapisujmy się tylko raz w ciągu dnia lub nocy dając w ten sposób miejsce innym chętnym osobom. Liturgia Wigilii Paschalnej będzie o 20.00 bez udziału wiernych z transmisją. Modlimy się w zamówionych intencjach.
6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte będą o 6.00; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00. Jakie będą możliwości udziału wiernych, nie wiemy. Intencje zamówione będą odprawione. Trzeba śledzić media i zastosować się do zaleceń.
7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w każdą niedzielę.
8. Bardzo dziękujemy za ofiary na ławki w kościele. Przekazane osobiście i przelane na konto parafialne w Banku Spółdzielczym. Karteczki z numerem konta są na stolikach z prasą i w zakrystii oraz na parafialnej stronie internetowej. Dziękujemy również za dary żywnościowe dla ubogich oraz zespołowi Caritas za posługę przygotowania i dystrybucji paczek świątecznych dla najuboższych.
9. Dziś zbieramy do puszek ofiary na Radio Maryja. Puszki są w zakrystii, auli i dolnym kościele.