V N. Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

5 Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020
1. Trwamy w zmaganiu z koronawirusem modląc się do Boga o miłosierdzie i stosując zasady ostrożności, by nie narażać siebie i innych na zakażenie. Kościół będzie otwarty jak w minionym tygodniu. Będzie możliwość spowiedzi przez cały dzień, również bezpośrednio po Mszy wieczornej. Nie odkładajmy jej na ostatnie chwile, ponieważ nie będzie Liturgii Pokutnej przed świętami, jak bywało dotychczas. Możliwość Komunii św. będzie przez cały dzień o pełnych godzinach.
2. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie materialnych potrzeb parafii wyrażone w większych ofiarach na tacę od parafian, którzy przyszli do kościoła, bądź przyniesionych w innym czasie lub wpłaconych na konto parafialne.
3. Pierwszy czwartek miesiąca. Msza o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o 18.00
4. Pierwszy piątek. Spowiedź przez cały dzień. Odwiedziny chorych jak dotychczas. O 21.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Od 23.00 do 24.00 skrutacja Pisma Świętego.
5. Pierwsza sobota. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o 7.30. Odwiedziny chorych bez zmian.
6. Niedziela palmowa. Msze św o stałych godzinach z możliwością celebracji równocześnie w trzech miejscach. Nie będzie obrzędu poświęcenia palm.
7. Jest jeszcze w tym tygodniu możliwość przyniesienia żywności dla ubogich i złożenia jej w koszach przy bocznym ołtarzu.
8. Mamy nowe ławki w kościele. Pozostaje do zapłacenia ok.30% wartości zamówienia. Jedna ławka kosztuje 5000 zł. Sukcesywnie będziemy wymieniać następne meble w świątyni, aby uzyskać piękno jednego stylu.
9. Dzisiejsza Msza o godz. 13.00 będzie transmitowana przez TV Zielonka na Facebooku. Każdego dnia o 20.30 jednoczmy się w modlitwie różańcowej polecając wstawiennictwu Matki Bożej losy świata.
10. Msza o błogosławieństwo dla mieszkańców ulic Lipowej, Małej, Rzecznej, Wesołej i Wolności będzie we wtorek o 18.00. Jest to intencja rodzin, które przyjęły wędrujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego. W tygodniu prosimy aby na msze przychodzili tylko ci, którzy mają zamówioną intencję. Może uczestniczyć tylko 5 osób.
11. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin, w związku z aktualną sytuacją, organizuje dla narzeczonych internetowe katechezy przedmałżeńskie przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych z terenu naszej diecezji, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa przed 1 lipca tego roku.
Zgłoszenia przyjmuje diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Robert Wielądek (nr tel. 664766062, e-mail: rwil8@wp.pl) do 5 kwietnia 2020 roku.