Nieustanna modlitwa różańcowa
Wszystkie Ogłoszenia

Nieustanna modlitwa różańcowa
o zatrzymanie epidemii koronawirusa od 25 marca 2020 r.

Drodzy Czciciele Matki Bożej Różańcowej,
razem ze środowiskiem parafialnych kół różańcowych i wszystkich modlących się na różańcu pragnę wszystkich zaprosić do podjęcia od 25 marca, tzn. od Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, całodobowej modlitwy różańcowej. Podejmijmy intensywną modlitwę wstawienniczą o zatrzymanie choroby na całym świecie.
Z doświadczenia pamiętamy, że w modlitwie jest siła i potęga, razem z otwartymi sercami możemy wymodlić cud i łaskę zatrzymania choroby, niech ten czas będzie dla nas wszystkich rozlaniem obfitości łask, przeniknięcia serc głębokim pokojem, czasem wsparcia, ochrony duchowej, niech stanie się dla każdego z nas Bożą tarczą obronną.
Św. Jan Paweł II zachęcał nas wszystkich: Odmawiajcie Różaniec! Wy chorzy i cierpiący, nie wypuszczajcie z rąk Różańca! Modlitwa wsparta cierpieniem jest wielką siłą. Prawdziwymi ośrodkami i wspólnotami są ciche miejsca modlitwy ludzi w swoich domach. Tam, gdzie się modli, tam się decyduje nie tylko o naszym życiu, ale także o wydarzeniach naszego świata, ojczyzny i każdej rodziny.
Liczymy na każdą osobę, która w zaciszu domowym, przy zapalonej świecy podejmie stałą godzinną modlitwę. Zobowiązania wynikające z podjęcia modlitwy:
• ustalenie godziny dnia w ciągu doby
• odmówienie w tym czasie:
o części różańca przeznaczonej na dany dzień
o Litanii do Matki Bożej Loretańskiej
o Koronki do Miłosierdzia Bożego
o Litanii do Krwi Pana Jezusa
o modlitwy do św. Michała Archanioła
Osoby, które pragną uczestniczyć w tej inicjatywie proszone są o kontakt i rezerwację „swojego” dnia i godziny modlitwy, /zwłaszcza w nocy/, co zostanie odnotowane w specjalnej księdze,
Kontakt do osób zapisujących:
• 662 249 674 – p. Aneta
• 602 786 700 – p. Ewa
• 608 332 101 – p. Anna
• 501 442 619 – p. Renata
• 692 112 496 – ks. Roman
W modlitwie powierzajmy intencje:
• o zatrzymanie epidemii na świecie
• o zdrowie i wytrwanie w cierpieniu dla wszystkich, których dotknęła ta choroba
• o opiekę duchową dla służby medycznej
• o pokój wewnętrzny dla wszystkich rodzin
• pamięcią modlitewną otoczmy osoby które odeszły do Pana.
Wszystkim którzy podejmą ten trud modlitwy całodobowej modlitwy dziękuję i życzę wytrwałości; łączmy się razem z Maryją – niech Ona nas wspomaga i wyprasza potrzebne łaski u dobrego Boga.
Z kapłańskim pozdrowieniem
ks. Roman Kot, Moderator Kół Żywego Różańca
Diecezji Warszawsko–Praskiej