IV N. Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

4 Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020
1. Trwamy w zmaganiu z koronawirusem modląc się do Boga o miłosierdzie i stosując zasady ostrożności, by nie narażać siebie i innych na zakażenie. Kościół będzie otwarty jak w minionym tygodniu. Będzie możliwość spowiedzi przez cały dzień.
2. W piątek po Mszy wieczornej będzie droga krzyżowa do granic. Ponieważ nie możemy organizować zgromadzeń zrobimy to w następujący sposób. Księża z niezbędną służbą liturgiczną przejdą ulicami Zielonki okrążając symbolicznie całą naszą parafię. W tym czasie będziemy rozważać mękę Pana Jezusa, śpiewać suplikacje i wzywać pomocy Matki Najświętszej w różańcu. Możemy w tym czasie jednoczyć się w modlitwie i błaganiu o miłosierdzie. Przejdziemy ulicami: Jagiellońską, Inżynierską, Ogrodową, Marecką, Piłsudskiego, Mazurską, Zaciszną, Warmińską, Długą, Osiedlem Wolności, Parkiem Dębinki do Ossowskiej, Ossowską, Turowską, Wschodnią, Dziennikarską, Słoneczną, Poniatowskiego, Kilińskiego, Chopina, Kopernika i Kolejową do kościoła.
3. Msze Święte za tydzień będą według stałego porządku tzn. 7.00; 8.45; 10.00; 11.30; 13.00; 15.00 /Msza trydencka/ i 18.00 z możliwością sprawowania Mszy równolegle w dolnym kościele i auli, gdyby przyszło więcej niż 50 osób na jedną godzinę.
4. We środę Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o 6.30; 7.30; 10.00 i 18.00. Podczas Mszy wieczornej będą składane przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stolikach z prasą wyłożone są materiały informacyjne, pomocne w przygotowaniu się do świadomego przyjęcia tej formy służby życiu. Bogatą informację można znaleźć na stronie internetowej: duchowa adopcja.
5. Dzisiejsza msza o godz. 12.30 będzie transmitowana przez TV Zielonka na Facebooku. Każdego dnia o 20.30 jednoczmy się w modlitwie różańcowej polecając wstawiennictwu Matki Bożej losy świata.
6. Dom Pomocy Społecznej na Poniatowskiego jest zamknięty dla osób z zewnątrz i nie ma dla nich możliwości uczestnictwa we Mszy św. w kaplicy domowej. Przyjęte intencje niedzielne będą odprawione w kaplicy, piątkowe zaś w kościele o 7.00.
7. Bardzo dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki za wycinkę drzew, które należało usunąć, aby móc realizować projekt rewitalizacji ogrodu. W tym tygodniu będzie potrzebna pomoc w oczyszczeniu terenu ogrodu z gałęzi i pni drzew oraz karp.
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Adam Oskar Wiśniewski, kaw z par tut. i Michalina Szatkowska, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Zap II
Mikołaj Styś, kaw. z par. tut. i Iwona Włosińska, panna z par. św. Mikołaja, biskupa w Żegocinie. Zap. II
Mateusz Piotr Pawlik, kaw. z par. Św. Kazimierza w Nowym Sączu i Ilona Agnieszka Kikoła, panna z par. tut. Zap. II
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.