II N. Wielkiego Postu.
Wszystkie Ogłoszenia

    2 Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020

                                      

 1. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.15 z Procesją Eucharystyczną. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.15, dla dorosłych bezpośrednio po Mszy wieczornej a dla młodzieży o 19.30
 2. Dziś zbiórka ofiar do puszek na parafialną caritas oraz dzieło misyjne Ad Gentes.
 3. Wspólnota Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do Barcelony, Lourdes, La Salette i Montserrat od 14 do 22 czerwca 2020 r. Zapisy do 15 marca.
 4. Zapraszamy na Jutrznię, poranną modlitwę Kościoła, od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w dolnym kościele.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 6. Katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. we środę lub czwartek o 19.00 w auli św. Jana Pawła II.
 7. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w niedzielę 15 marca o 12.45 w auli św. Jana Pawła II.
 8. Można się zapisywać na karty wstępu na uroczystość beatyfikacji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Również dla niepełnosprawnych. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
 9. Zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej będą możliwe tylko do 15 marca.
 10. W niedzielę 22 marca, w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Honorowy Patronat nad Marszem objęła Konferencja Episkopatu Polski. Ksiądz Biskup Romuald Kamiński w piśmie skierowanym do organizatorów Marszu przekazał swoje błogosławieństwo i zapewnił o życzliwości dla tej inicjatywy.

  Marsz zacznie się o godz. 11.00 Mszą św. w Bazylice Katedralnej.

  W trakcie Marszu, jak co roku, odbędzie się zbiórka darów dla Domu Samotnej Matki w Zielonce w ramach akcji „Pielucha dla malucha”. Będzie można przynieść z sobą i zostawić organizatorom pieluszki i artykuły pielęgnacyjne dla dzieci.

  Serdecznie zapraszamy wszystkim do udziału w tej bardzo ważnej manifestacji przywiązania i poparcia dla niezbywalnego prawa do życia i dla praw rodziny.

 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof Radziszewski, kaw. z par. tut. i Kinga Lipka, panna z par. Św. Marka Ewangelisty w Warszawie, Zap. II

Michał Kowalski, kaw z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie i Agnieszka Koc, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.