I N. Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

1 Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020

1. Spotkania rekolekcyjne będą w następującym porządku: W poniedziałek i środę Msze będą o godz. 6.30; 8.00; 10.00; 18.00 i 20.00. We wtorek będzie jedna Msza o 6.30, potem będą Liturgie Pokutne o godz: 8.00; 10.00; 16.00; 18.00 i 20.00 z możliwością komunii św. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach informacyjnych.
2. I czwartek miesiąca. Msza o powołania kapłańskie i zakonne o 7.30. Koła Różańcowe naszej diecezji zapraszają do modlitwy Nowenną Pompejańską o powołania kapłańskie w naszej diecezji. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
3. I piątek miesiąca. Msza Św. dla dzieci o 17.00. Droga Krzyżowa o18.40 dla dorosłych i o 20.30 dla młodzieży. Odwiedziny chorych bez zmian. O 21.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Od 23 do 24 będzie skrutacja Pisma Świętego.
4. I sobota. Nabożeństwo Pierwszosobotnie po Mszy o 7.30 Odwiedziny chorych bez zmian.
5. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.15 z Procesją Eucharystyczną
6. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe. Za tydzień zbiórka na parafialną caritas oraz dzieło misyjne Ad Gentes.
7. Katecheza dla narzeczonych rozpoczęła się we czwartek 27 lutego o 20.00 w Domu Św. Józefa. W ten czwartek drugie spotkanie. Następna katecheza będzie po wakacjach.
8. Wspólnota Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do Barcelony, Lourdes, La Salette i Montserrat od 14 do 22 czerwca 2020 r. Szczegółowy program i zapisy w sklepiku parafialnym.
9. Można się zapisywać na karty wstępu na uroczystość beatyfikacji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Również dla niepełnosprawnych. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
10. Zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej będą możliwe tylko do 15 marca.
11. W poniedziałek Msza za ś.p. Leszka Szymańskiego będzie o 8.00 ze względu na rekolekcje.
12. W ramach obchodów roku jubileuszowego 100-lecia Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą” Samorządowa Instytucja Kultury – Park Kulturowy Ossów Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku zaprasza na spotkanie podejmujące zagadnienie zjawień Matki Bożej podczas Bitwy Warszawskiej 1920.
Prelegentem będzie pani Ewa Storożyńska współautorka książki „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą: dzieje kultu i łaski”. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę, 8 marca, o godz. 9.30 w Centrum Informacyjnym przy Szkole Podstawowej w Ossowie przy ul. Matarewicza 148.
13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Krzysztof Radziszewski, kaw. z par. tut. i Kinga Lipka, panna z par. Św. Marka Ewangelisty w Warszawie, Zap. I
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.