VII N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

 7 Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020                                      

  1. We czwartek rano zmarł ks. Wiesław Chrząszcz, który przez pięć lat był wikariuszem w naszej parafii. Pogrzeb będzie we wtorek o 11 w Aleksandrowie, gdzie był proboszczem. Pamiętajmy o ks. Wiesławie w modlitwie. Wieczny odpoczynek..
  2. W tym tygodniu we środę przeżywamy rozpoczęcie Wielkiego Postu obrzędem posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły /bez mięsa, jeden posiłek do syta/, rozpoczyna się również tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Msze św. o godz. 6,30; 7,30; 10,00; 16,30; 18,00 i 20,00. Kancelaria jest w tym dniu nieczynna. Taca ze Środy Popielcowej jest przeznaczona na kwiaty do dekoracji świątyni na Wielkanoc.
  3. Piątek Droga krzyżowa 17,15 dla dzieci o 18.40 dla dorosłych i o 19.30 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.15 Procesja Eucharystyczna będzie na Gorzkich Żalach. Po Mszy o 10.00 w pierwszą niedzielę miesiąca procesji nie będzie.
  4. W niedzielę 1 marca rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Bogusław Kowalski, proboszcz katedry Warszawskopraskiej. Porządek naszych spotkań będzie następujący. W niedzielę porządek Mszy bez zmian, W poniedziałek i środę Msze będą o godz. 6.30; 8.00; 10.00; 18.00 i 20.00. We wtorek będzie jedna Msza o 6.30, potem będą liturgie Pokutne o godz: 8.00; 10.00; 16.00; 18.00 i 20.00 W związku z tym osoby, które zamówiły intencje mszalne na 2,3 i 4 marca o godzinach innych niż podane prosimy o kontakt, aby zamówione intencje przełożyć na właściwe godziny. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach informacyjnych.
  5. Katecheza dla narzeczonych rozpocznie się we czwartek 27 lutego o 20.00 w Domu Św. Józefa. Następna katecheza będzie po wakacjach.
  6. Wspólnota Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do Barcelony, Lourdes, La Salette i Montserrat od 14 do 22 czerwca 2020 r. Szczegółowy program i zapisy w sklepiku parafialnym.
  7. Można się zapisywać na karty wstępu na uroczystość beatyfikacji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Również dla niepełnosprawnych. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
  8. Zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej będą możliwe tylko do 15 marca.
  9. Wobec powtarzających się ostatnio coraz częściej aktów wandalizmu na terenie kościelnym zmuszeni jesteśmy zamontować monitoring. Prośmy Boga o miłosierdzie dla dokonujących zniszczeń.