III N. Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

3 Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020
1. Dziś niedziela Słowa Bożego. Na stolikach z prasą są ulotki zachęcające do codziennej lektury Pisma Świętego oraz informacje o planowanej nauce medytacji nad Pismem Świętym tzw. Lectio Divina. Dziś również jest Światowy Dzień Trędowatych. Jak można im pomóc- można przeczytać na plakatach przy wyjściu głównym z kościoła.
2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy za życzliwość, świadectwo żywej wiary i ofiarność. Jest jeszcze możliwość umówienia się na odwiedziny i błogosławieństwo. Kancelaria do końca stycznia będzie czynna w trybie kolędowym, podobnie spowiedź ks. Marcina.
3. Kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Otwartego będzie we czwartek 30 stycznia o godz. 19.00 w Auli. Poprowadzi go Prof. Grzegorz Łęcicki: na temat: „Kościół, rodzina, media” oraz zaprezentuje swoją książkę: „Miłość i szczęście w nietrwałym świecie”,
4. Pierwsza sobota miesiąca. Czuwanie nocne od piątku godz.21.00. Godzina skrutacji Pisma Świętego od 23 do 24. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o 7.30. Odwiedziny chorych /Ks. Jacek i Ks. Paweł/ bez zmian.
5. W niedzielę za tydzień Święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Św. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za osoby poświęcone Panu Bogu i ofiarami na tacę wspieramy zakony klauzurowe. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna. Zapraszamy panów do niesienia chorągwi i baldachimu oraz panie do asysty przy chorągwiach.
6. 27 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonce mają możliwość wzięcia udziału w jednodniowej pielgrzymce do Wadowic. Wyjazd organizowany jest z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Zapisy do końca stycznia. Jeśli byłyby inne osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce prosimy o pozostawienie nr tel. w zakrystii”.
7. Koncert kolęd w wykonaniu zespołu wychowanków Józefa Gromali będzie dziś po Mszy o 13
8. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 9 do 16 października. Program pielgrzymki wraz z kosztami do wzięcia w zakrystii. Zapisy u Ks. Pawła Jagły.
9. W naszym sklepiku mamy ciekawe książki kardynała Saraha, ks. Bpa Zawitkowskiego dla dzieci oraz bardzo ciekawą pozycję o cudzie nad Wisłą i Matce Bożej Łaskawej, Patronce Warszawy. Są również wspomnienia więźniów obozu w Oświęcimiu. Zapraszamy.
10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dariusz Osełka, kaw. z par. Św. Mikołaja w Tarczynie i Ewelina Anita Świeszulska, panna z par tut. Zap. II Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.
11.